Płatne archiwum PC World

Jak zapewne zdążyliście zauważyć, zmieniliśmy zasady udostępniania zasobów archiwalnych. Zdecydowaliśmy, że dostęp do wybranych zasobów serwisu, w tym do ogromnego zbioru informacji o sprzęcie oraz oprogramowaniu (testów, recenzji, porównań, porad) - czyli archiwum drukowanych wydań magazynu PC World oraz do jego wydań bieżących - będą mieli jedynie Ci użytkownicy, którzy wykupią abonament lub dokonają zakupu pojedynczych artykułów.

Powód, dla którego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie opłat za dostęp do niektórych zasobów naszego serwisu jest oczywisty – nie możemy w inny sposób traktować prenumeratorów płacących za nasze czasopisma czy czytelników kupujących je w kiosku, a w inny - Internautów udostępniając im treści archiwalne bezpłatnie. Chcemy nadal dostarczać Wam najświeższe i najbardziej aktualne informacje ze świata IT, a misja ta wymaga finansowania. Dlatego też świadomie wpisujemy się w ogólnoświatowy trend płatnego udostępniania zasobów internetowych. Wykupienie dostępu do archiwum magazynu PC World umożliwi Wam natychmiastowe skorzystanie ze wszystkich tekstów, które opublikowane zostały w naszym miesięczniku od kwietnia 1999 r. - m.in. szczegółowych testów sprzętu i oprogramowania, opisów nowoczesnych technologii, informacji na temat zastosowań sieci komputerowych i systemów telekomunikacyjnych, oraz porad technicznych z wielu dziedzin.

Już obecnie archiwum zawiera kilkadziesiąt tysięcy tekstów i z każdym miesiącem systematycznie powiększa się o kilkadziesiąt nowych, interesujących pozycji. Możliwość szybkiego odszukania konkretnych informacji w serwisie zapewnia zaawansowany mechanizm wyszukiwawczy. Dodatkowo osoby, które nabędą dostęp do archiwum będą mogły korzystać z zawartości wyjątkowych, tematycznych wydań specjalnych magazynu PC World - SPECIAL i EXTRA, które agregują najważniejsze informacje z danej dziedziny, a także do bieżących numerów miesięcznika. Dla łatwiejszej orientacji zasoby, do których dostęp jest płatny oznaczone zostaną symbolem kłódki, a sama procedura dokonania płatności i uzyskania dostępu została szczegółowo opisana na każdej stronie zawierającej płatną zawartość.

Płatności realizować będzie można na kilka sposobów - dla osób, które chcą szybko znaleźć informacje na konkretny temat najdogodniejszym rozwiązaniem będzie z pewnością płatność Premium SMS. 24 godzinny dostęp do pełnej treści pojedynczego artykułu kosztuje tylko 2 zł, a do wszystkich zasobów archiwalnych 9 zł. Dzięki tej usłudze szybko i bez zbędnych formalności uzyskacie dostęp do naszych płatnych sekcji. Możliwe jest też wykupienie miesięcznego, kwartalnego lub rocznego dostępu do archiwum w internetowym Kiosku IDG Poland S.A. dostępnym pod adresem:

http://kiosk.idg.pl/sklep_artykul.asp?KP=XON++&RODZAJ=ON&SYSTEM=

Przykładowo miesięczny dostęp do archiwum PC World online dla jednego użytkownika kosztuje tam 25 zł, a dostęp roczny jedynie 121 zł.

Oczywiście, nie oznacza to, że osoby, które nie zdecydują się na wykupienie subskrypcji, w ogóle nie będą mogły przeglądać zasobów serwisu PCWorld.pl - "otwarte" pozostaną m.in. sekcje Aktualności, Forum, FTP itd. Tak więc, niezależnie od tego, czy zamierzacie wykupić płatny dostęp do zasobów PCWK, czy też nie, gorąco zachęcamy Was do odwiedzania naszego serwisu - zawsze znajdziecie tu najbardziej wiarygodne, najświeższe i najciekawsze informacje (aczkolwiek nasi płatni subskrybenci dowiedzą się trochę więcej)


Zobacz również