Płatne empetrójki

MP3.com przeznacza milion dolarów na wynagrodzenia dla artystów, których nagrania są za darmo pobierane z tego internetowego serwisu.

Firma MP3.com wydała oświadczenie o zamiarze kontynuowania akcji "Payback for Playback", polegającej na wypłacaniu honorariów artystom, którzy są właścicielami swoich nagrań i zdecydowali się udostępnić je do darmowej dystrybucji w MP3.com. Na tantiemy kierownictwo serwisu przeznaczyło milion USD miesięcznie do wypłacenia muzykom proporcjonalnie do popularności (pobrań) ich nagrań wśród internautów. Każdego miesiąca przedstawiana jest lista "zwycięzców" w poszczególnych kategoriach muzycznych, takich jak: jazz, blues, rock, pop, folk, czy też muzyka elektroniczna. MP3.com przedstawia także dokładną wysokość dochodu uzyskanego przez artystów biorących udział w programie. Kwoty pobierane co miesiąc przez poszczególnych muzyków wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów, więc nieraz stanowią prawdziwą fortunę dla stosunkowo słabo znanych artystów.

Serwis MP3.com ogłosił także, iż współpracujący z nim artyści mogą czerpać dodatkowe zyski z udostępniania swoich nagrań w znanym już programie DAM (Digital Audio Music). Polega on na tym, użytkownicy po zakupieniu nagrań danego artysty mogą je umieścić w serwisie MyMP3.com i odsłuchiwać przez Internet z dowolnego komputera.

Więcej informacji: www.mp3.com


Zobacz również