Płatne ligi

America Online oznajmiła, że już wkrótce uruchomi usługę polegająca na organizowaniu płatnych turniejów dla entuzjastów gier komputerowych.

Projekt powstał we współpracy z Case's Ladder - firmą organizującą darmowe i płatne zawody w grach komputerowych i prowadzącą rankingi najlepszych graczy. Usługa będzie darmowa dla zarejestrowanych użytkowników AOL, którzy uzyskają dostęp do zasobów Case's Ladder w ramach abonamentu Gold (abonament taki kosztuje 19,95 USD rocznie, abonament Platinium 9,95 USD miesięcznie, a najdroższy Diamond 19,95 USD miesięcznie).

Zadaniem Case's Ladder będzie organizowanie lig dla poszczególnych gier, sprawowanie pieczy nad uczciwym rozgrywaniem pojedynków oraz prowadzenie rankingów najlepszych graczy. Na razie oferowana usługa przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników PS2. W przyszłym roku, do turniejowej społeczności będą mogli dołączyć również użytkownicy GameCuba.

Aby wziąć udział w rozgrywkach, gracze będą musieli zapisać się do rozgrywek w konkretnej grze i na konkretnej platformie. Następnym krokiem jest znalezienie przeciwnika (poprzez chaty lub komunikator AOL IM). Po rozegraniu pojedynku gracze przesyłają statystyki pojedynku, na podstawie których, Case's Ladder będzie prowadził ranking graczy. Zachętą do wzięcia udziału w rozgrywkach będą oczywiście atrakcyjne nagrody i "zaszczytne" miejsce w rankingu.

Na początek AOL przewiduje rozgrywki w następujących grach: "Madden NFL 2004", "SOCOM II: U.S. Navy Seals" i "Tony Hawk's Underground".

Więcej informacji:

http://www.casesladder.com/index.php


Zobacz również