Płatny Winamp?

Producent najpopularniejszego programu do odtwarzania plików muzycznych - firma Nullsoft - rozważa możliwość wprowadzenia opłat za wykorzystywanie Winampa 3.

Producent najpopularniejszego programu do odtwarzania plików muzycznych - firma Nullsoft - rozważa możliwość wprowadzenia opłat za wykorzystywanie Winampa 3. Według firmy (należącej do medialnego giganta AOL Time Warner), takie rozwiązanie dotyczyłoby jedynie tzw. wersji PRO odtwarzacza, poszerzonej o dodatkowe funkcje, takie jak wypalanie płyt CD, kompresja MP3, czy odtwarzanie DVD.

Władze Nullsoftu twierdzą, że wprowadzenie rozszerzonej, płatnej wersji Winampa 3 pozwoliłoby na zwiększenie dochodów firmy i umocnienie jej pozycji na rynku. To z kolei miałoby zaowocować tworzeniem produktów "jeszcze lepszych niż dotychczas". "Nawet jeśli tylko znikoma część obecnych użytkowników programu zdecyduje się przesiąść na wersję PRO, to i tak pozwoli nam to na znaczne poprawienie naszej sytuacji finansowej", twierdzą przedstawiciele firmy.

Zobacz również:

  • Winamp wiecznie żywy - kolejna wersja w drodze
  • Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo

Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie funkcje miałaby zawierać poszerzona wersja Winampa 3. Co za tym idzie, nie określono również ceny, za którą wersja ta miałaby być sprzedawana. Nie wiadomo też kiedy podjęte zostaną ostateczne decyzje. Na szczęście Nullsoft obiecuje, że "standardowa" edycja Winampa pozostanie bezpłatna.