Płatny internet już wkrótce - wchodzi system firmy Piano Media

Już za niedługo korzystanie z niektórych serwisów w Polsce będzie płatne. Na wprowadzenie opłat zdecydowały się aż 42 strony. Nie ma wśród nich PCWorld.pl :-).

Pobieranie opłat za korzystanie z poszczególnych serwisów jest już popularne za oceanem i w Europie Zachodniej. W Polsce to cały czas novum. Część z wydawców zdecydowało się na bezpłatny dostęp do wybranych działów, artykułów czy sekcji wideo. Inni chcą czytelnikom, którzy wykupili abonament zaproponować dostęp do serwisu pozbawionego reklam. Wśród serwisów które wkrótce będą płatne znajdują się te należące do takich spółek jak: Agora SA, Murator SA, Ringier Axel Springer Polska, Polskapresse, Media Regionalne, Edytor czy też Polskie Radio.

Począwszy od dnia 6 września dostęp do serwisów będzie płatny. Abonament będzie można wykupić na tydzień (9,90 zł), na miesiąc (19,90 zł) lub na rok (199 zł). Z każdej płatności, 40 proc. kwoty zostanie przekazane wydawcy strony, na której użytkownik się zarejestrował, 30 proc. otrzyma firma Piano Media (udostępnia system płatności), a pozostałe 30 proc. trafi do tych wydawców, których strony w danym miesiącu użytkownik odwiedzi.

Już na początku sierpnia wydawcy ograniczą dostęp do pojedynczych artykułów, które będą dostępne dopiero po rejestracji. Wtedy też ma zapaść ostateczna decyzja, które fragmenty serwisów przestaną być darmowe. Nadmieniamy, że redakcja PCWorlda nie planuje wprowadzać żadnych opłat za korzystanie z naszego serwisu ;-).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: