Platoon w wersji na PC

5 listopada pecetowa adaptacja jednego z najlepszych filmów opowiadających o wojnie w Wietnamie, trafi do zachodnich sklepów.

Strategy First i Monte Cristo są dumnymi rodzicami pierwszego tytułu opartego na wydarzeniach rozgrywających się w znakomitym filmie Oliviera Stone’a Pluton.

Zrealizowany w technologii 3D RTS w niezwykle realistyczny sposób oddaje atmosferę rozgrywających się podczas wojny Wietnamskiej wydarzeń.

Gracz wciela się w rolę Martin-a Lionsdal-a, nowego rekruta 1 Dywizji Kawalerii Powietrznej USA, świeżo dostarczonego do niegościnnej dżungli. Kontrolując cały pluton kawalerii powietrznej, bierzemy udział, w misjach opartych na wydarzeniach historycznych. Jak większość pewnie pamięta, konflikt Wietnamski należał do szczególnie krwawych, więc amatorom mocnych wrażeń nie powinno zabraknąć emocji.

Akcja Platoon zaczyna się we wczesnym okresie konfliktu (koniec 1965) a kończy się w roku 1968 podczas największej eskalacji działań zbrojnych. Gracz bierze udział m.in. w operacji „“Shiny Bayonet”, w kampanii Pleiku oraz w operacji „Pershing”, które należały do najbardziej tragicznych momentów całego konfliktu.

Platoon, porównywany już do serii Close Combat i Command& Conquer dostarcza graczom szeroki wachlarz rodzajów broni i pojazdów mechanicznych wykorzystywanych podczas wojny.

Wygląda na to, że wielbiciele RTS-ów będą dzielić swój zimowy czas pomiędzy dżungle pola ryżowe i Vietkong. Być może na PC Amerykanie wygrają tę wojnę!