Platynowe i klasyczne premiery EA

Electronic Arts Polska poinformowało, że w dniu dzisiejszym aż siedem klasycznych gier zostało wydanych w seriach Platinum, Classic oraz Players Choice. Wśród tytułów, które trafiły do sklepów zalazły się takie gry jak "FIFA Football 2004", "Cricket 2004", "Rugby 2004" oraz "Tiger Woods 2004", "The Sims Bustin' Out", "Bond Everything or Nothing" oraz "Final Fanasy X-2".

FIFA 2004 Platinum (PS2)

FIFA Football 2004 to symulacja rozgrywek piłkarskich oferująca zupełnie nowy system kontroli piłki "Off The Ball" - pozwala on nie tylko na kontrolowanie zawodników będących w posiadaniu piłki, ale również tych, którzy czekają na zagranie. Daje to możliwość koordynowania akcji z perfekcyjnym wyczuciem czasu, wyprzedzania ruchów przeciwników oraz rozstawiania piłkarzy i rozpychania się o miejsce na murawie, wprowadzają piłkarskie pojedynki w zupełnie nowy wymiar. W grze wprowadzono również tryb kariery, który daje szansę poprowadzenia drużyny z niższej ligi.

Cricket 2004 Classic (PC CD)

Prace nad tym przedsięwzięciem trwały łącznie 18 miesięcy, a ich efektem jest gra oferująca całkowicie nowe możliwości. EA SPORTS "Cricket 2004" umożliwia wybór spośród wszystkich znanych drużyn narodowych, a ponadto, pozwala na grę m.in. zespołami ligi angielskiej i australijskiej. Główną atrakcją oferowaną przez nową wersję EA SPORTS Cricket jest możliwość rozegrania pełnego sezonu krykietowego. Dzięki wykorzystanej podczas produkcji tego tytułu technice Motion Capture, możliwe było wierne przeniesienie ruchów zawodników do gry. W grze dostępny jest szeroki wachlarz wykresów obrazujących wydajność poszczególnych zawodników na boisku. Dzięki temu, z łatwością można śledzić poczynania swojej drużyny podczas turnieju. EA SPORTS Cricket 2004 umożliwia rozgrywanie spotkań na ponad 60 prawdziwych stadionach. Jest więc Anglia (Lords), Kalkuta, Melbourne, Auckland, Cape Town, Barbados i Lahore.

Rugby 2004 Platinum (PS2)

W EA SPORTS Rugby 2004 znajdziemy 20 drużyn narodowych, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju Super 12, a także wiele innych zespołów takich jak chociażby New Zealand All Blacks, Australian Wallabies czy South African Springboks. Gra pozwala na rozgrywanie spotkań w ramach Pucharu Świata, Pucharu Trzech Narodów, Turnieju Super 12 czy Ligi Mistrzów. Można również rozegrać mecz towarzyski lub stworzyć własny turniej, samodzielnie wybierając odpowiednich uczestników.

W "Rugby 2004" gracze mogą wybierać spośród zespołów składających się z maksymalnie 30 zawodników. Każdy rugbista opisany jest przez wiele cech, do których należą m.in. wysokość, waga, szybkość, umiejętność blokowania, wytrzymałość oraz siła wykopu. S grze odwzorowano również ponad 65 wiernie stadionów z całego świata - Twickenham, Murrayfield i Elis Park w Republice Południowej Afryki to tylko niektóre z nich. W angielskiej wersji językowej, roli komentatorów podjęli się znani sprawozdawcy meczów rugby - John Inverdale oraz Gordon Bray. Wszystkie wypowiadane przez nich kwestie zostały nagrane na nowo, są więc zupełnie inne niż w poprzedniej części tej serii.

Tiger Woods 2004 Platinum (PS2)

W świecie profesjonalnego golfa, tylko jedno nazwisko wyróżnia się spośród reszty. "Tiger Woods PGA TOUR 2004" to najbardziej obszerna, z dostępnych na rynku, gier golfowych. Twoim celem jest oczywiście całkowite zdominowanie tej dyscypliny sportowej. Gra umożliwia zabawę autentycznymi zawodnikami na najbardziej prestiżowych polach PGA TOUR. Przy tworzeniu tego produktu EA SPORTS ponownie współpracowało z PGA TOUR oraz najlepszym i najbardziej znanym golfistą na świecie.

The Sims Bustin Out Players Choice (NGC)

Seria "The Sims" powraca w tym razem w wersji na konsole. Simy wychodzą z domu i odkrywają zupełnie nowe lokacje w mieście. W "The Sims Bustin' Out" gracze mają możliwość wyboru jednej z wielu nowych ścieżek kariery. Po drodze, mogą odblokować i zebrać ponad sto nowych przedmiotów lub nauczyć się nowych zachowań towarzyskich, których na próżno szukać w komputerowej wersji tego hitu. Graj, pracuj i udzielaj się towarzysko. Dostępnych jest ponad 25 całkowicie nowych postaci. The Sims Bustin' Out oferuje również tryb gry dla dwóch graczy, a także obsługę kart pamięci. Bez problemu można więc zaprezentować swoje Simy w domu u znajomego.

FFX-2 Platinum (PS2)

Najnowsza odsłona cyklu Final Fantasy, serii, która zdobyła miano najbardziej udanej w historii role-playing - od 1987 roku sprzedała się w łącznym nakładzie 45 milionów egzemplarzy! Akcja FFX-2 rozpoczyna się dwa lata po pokonaniu Sina i zakończeniu ostatniej podróży Yuny. Świat Spira rozwija się harmonijnie, a jego lud odrzuca nauki Yevona, by otworzyć się na maszyny będące domeną Al Bhedów.

Jednakże mimo spokojnego życia, jakie wiodą mieszkańcy krainy, serce Yuny pozostaje puste i nie pozwala jej żyć... Pewnego dnia Yuna zdobywa tajemniczą kulę i dostrzega w niej wizerunek swego ukochanego, o którym myślała, że odszedł na zawsze. Co prawda dziewczyna nie ma pewności, czy rzeczywiście go widziała, jednak serce podpowiada jej, by wyruszyć w kolejną podróż. Yuna chce ostatecznie zamknąć ten rozdział życia, nawet jeśli ma to utwierdzić ją w przekonaniu, że bliska osoba nie żyje. I tak też rozpoczyna się nowa historia Yuny.


Zobacz również