Play ogłasza zniesienie opłat roamingowych dla klientów Vodafone Ukraine

W związku z sytuacją na Ukrainie Play rezygnuje z opłat roamingowych za połączenia dla klientów Vodafone Ukraine. Pozwoli to na uruchomienie przez ukraińskiego operatora specjalnych rozwiązań ułatwiających kontakt z bliskimi i dostęp do aktualnych informacji tak istotnych w tym trudnym i bezprecedensowym czasie.

Fot. Play

Fot. Play

Jak możemy przeczytać we wpisie na blogu, operator w trybie natychmiastowym uzgodnił ze swoim ukraińskim partnerem zniesienie opłat roamingowych dla Vodafone Ukraine klientów przebywających na terenie Polski. Oznacza to, że udostępnia swoją infrastrukturę klientom Vodafone Ukraine, jednocześnie samemu ponosząc koszty połączeń i transmisji danych.

Jest to kolejne rozwiązanie, które stanowi pomoc dla obywateli Ukrainy. Play przygotował również rozwiązania ułatwiające komunikację obejmujące pakiet darmowych minut i dodatkowych GB transmisji danych dla obywateli Ukrainy oraz obniżenie stawki za minutę połączenia o ponad 80%, do 5 gr/min. Play informował o tym w komunikacie prasowym.

Zobacz również:

  • Który abonament ze smartfonem w Play wybrać? Przedstawiamy najlepsze oferty operatora
  • Jak nauczyć się obcego języka? Z tymi aplikacjami spełnisz swoje postanowienia noworoczne

Dodatkowo, operator pomaga obywatelom Ukrainy na terenach przygranicznych rozdając darmowe startery. W specjalnym trybie działają także salony zlokalizowane blisko przejść granicznych. Są gotowe do wzmożonej dystrybucji starterów Play na Kartę na terenach przygranicznych i w głównych miastach przy kluczowych trasach prowadzących z Ukrainy do Polski. W miejscowościach przy granicy z Ukrainą działa dodatkowy personel, który pomaga w jak najsprawniejszej obsłudze procesu rejestracji kart z użyciem tabletów.