Play rusza nie tylko z LTE, ale również mobilną telewizją

Listopad to miesiąc nowości od fioletowego operatora. Kilka dni temu uruchomiono oficjalnie w sieci Play łączność LTE, a dziś do oferty trafiła mobilna telewizja.

Testy mobilnej telewizji w Play rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Spośród zgłoszeń sieć wybrała grono około tysiąca testerów usługi, by teraz wprowadzić do oferty komercyjną wersję tej usługi. W ramach opłaty abonamentowej użytkownicy otrzymają dostęp do kilku różnych pakietów programowych.

Odtwarzać materiały z telewizji mobilnej Play można za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia z systemem Android, czyli smartfony, tablety i niewykluczone, że także… set-top boksy, czyli przystawki do telewizora wyposażone w system Google i dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play.

Play rusza nie tylko z LTE, ale również mobilną telewizją

TV Play

Do odbierania telewizji nie będzie potrzebny żaden dodatkowy sprzęt lub akcesoria, ponieważ transmisja telewizji mobilnej opiera się o połączenie internetowe. Może być to sieć Wi-Fi lub połączenie internetowe operatora. W tym drugim przypadku pobierane będą dane z pakietu danych, chyba że użytkownik wykupi nielimitowany transfer w ramach aplikacji - w promocji 10zł, poza promocją - 20zł. Innym sposobem korzystania z telewizji mobilnej Play jest aplikacja da komputerów z systemem Windows.

Zobacz również:

  • Kupiłeś nowego smartfona? Być może już jest zainfekowany!

Pakiet dostępnych kanałów na starcie nie jest zbyt duży. Użytkownik w zależności od zobowiązania finansowego - które wynosi od 7 do 35zł miesięcznie - może uzyskać dostęp do 54 stacji. W osobnym pakiecie dostępne jest 13 kanałów erotycznych, w tym trzy nadawane w HD. W ramach aplikacji użytkownicy mają także dostęp oprócz telewizji mobilnej do kilku filmów w modelu VOD oraz obrazu nadawanego live z kamerek internetowych rozsianych po całym kraju.

Więcej informacji o tv.play.pl znaleźć można na stronie operatora.