Play udostępnia nową aplikację Bezpieczna Rodzina - czy warto skorzystać?

Sieć komórkowa Play wprowadza nową usługę "Bezpieczna Rodzina", dzięki której dorośli będą mogli czuwać nad bezpieczeństwem dziecka. Aplikacja umożliwia m.in. dostęp to informacji o lokalizacji dziecka.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina stworzona przez Play stawia sobie za cel bezpieczeństwo dzieci, które samodzielnie korzystają z telefonu. Dzięki aplikacji rodzic może w czasie rzeczywistym obserwować miejsca na mapie, w których przebywa dziecko. Dodatkowo istnieje możliwość wyznaczania stref bezpieczeństwa oraz wysyłania powiadomień za każdym razem, gdy są one opuszczane.

Usługa oferuje również funkcję Ochrony w Sieci, dzięki której rodzic może blokować w sieci nieodpowiednie treści, a także wybierać aplikacje, do których dziecko może mieć dostęp. Nie zabrakło także możliwości ustawień dziennych limitów korzystania z telefonu oraz internetu. Dodatkowo, rodzic może zdalnie blokować telefon dziecka wysyłając spersonalizowaną wiadomość. Komunikaty na telefonie dziecka wyświetlane są dzięki postaci smoka - bohatera aplikacji. Opiekunowie mogą sprawdzać, jakie treści dziecko przeglądało w sieci czy na YouTube.

Play udostępnia nową aplikację Bezpieczna Rodzina - czy warto skorzystać?

Aktywacja usługi

Pierwszy miesiąc korzystania z aplikacji Bezpieczna Rodzina jest bezpłatny. Później można wypróbować jedną z dwóch wersji:

  • Premium - z kompleksową ochroną aż 3 urządzenia dzieci w cenie 19,99 zł miesięcznie
  • Standard - dedykowana dla 1 urządzenia z podstawowym zakresem funkcji w cenie 9,99 zł.

Aplikację można aktywować na kilka sposobów:

  • pobrać aplikację bezpośrednio w sklepie Google Play lub AppStore lub
  • wysłać SMS o treści START pod numer 241 dla opcji Standard lub 242 dla opcji Premium lub
  • uruchomić ją z pomocą konsultanta w punkcie sprzedaży i obsługi klienta lub
  • aktywować w aplikacji Play24.

Aplikacja musi być zainstalowana zarówno na telefonie rodzica, jak i dziecka. Wersja dla dziecka jest dostępna tylko w Google Play dla urządzeń z systemem Android.

Zachęcamy także do zapoznania się z: Lenovo ThinkSmart View - najlepszy asystent od wideokonferencji