Play uruchamia serwis wideo dla użytkowników sieci 3G

Operator sieci telefonii komórkowej Play udostępni w tym tygodniu serwis wideo o nazwie "Oglądaj". Zapewni on użytkownikom sieci 3G Play dostęp do teledysków, filmów, animacji i plotek z życia gwiazd.

W tym tygodniu (prawdopodobnie w piątek) rozpocznie funkcjonowanie nowy serwis wideo o nazwie "Oglądaj". Usługa przygotowana przez operatora sieci telefonii komórkowej Play będzie dostępna za pośrednictwem portalu wap.playmobile.pl. Skorzystają z niej użytkownicy telefonów obsługujących funkcję "video streaming", którzy znajdą się w zasięgu sieci 3G Play (ponad 300 miejscowości na terenie całej Polski).

Serwis "Oglądaj" umożliwi dostęp do teledysków, filmów, animacji i plotek z życia gwiazd. Warto podkreślić, że operator nie będzie pobierał opłat za transmisję danych, lecz za czas oglądania danego materiału. Przy każdym filmie podany zostanie koszt jednej minuty, przy czym opłaty będą naliczane za każde rozpoczęte 30 sekund. Trzeba przyznać, że powiązanie kosztów z czasem, a nie z objętością jest bardziej przejrzyste dla klientów.

Usługa nie będzie wymagała aktywacji. Darmowy film pozwoli upewnić się czy telefon jest poprawnie skonfigurowany, a ponadto umożliwi wstępne zapoznanie się z funkcjonowaniem serwisu. Dostęp do poszczególnych materiałów wideo ułatwi lista kategorii oraz zestawienie pozycji cieszących się największą popularnością.