Play w opałach, szykuje się pozew zbiorowy

Niektórzy abonenci sieci Play są niezadowoleni z horrendalnie wysokich rachunków. Wszystko to przez telefony, które automatycznie pobierają dane z Internetu. Klienci operatora, zamierzają wytoczyć mu proces w trybie zbiorowym.

O całej sprawie informuje serwis WirtualneMedia.pl. Powstała specjalna strona, grupująca niezadowolonych użytkowników, w serwisie społecznościowym Facebook, pod nazwą Play-Oszukani. Celem jest "walka przeciwko nieuczciwym praktykom operatora sieci Play".

Jakie są główne zarzuty?

Chodzi o absurdalnie wysokie opłaty za zużycie Internetu w telefonach. Abonenci Playa twierdzą, że miało to miejsce w czasie, kiedy telefony w ogóle nie były użytkowane lub co gorsza znajdowały się poza zasięgiem sieci. Niektórym nieprawidłowo naliczono nawet kilka gigabajtów.

Zobacz również:

  • Play, Orange, T-Mobile i Plus - najlepsze promocje na smartfony i usługi [28.01.2022]
  • 25 sposobów na przyspieszenie Windows 7

Marcin Gruszka, który jest rzecznikiem Play, argumentuję, że sprawa dotyczy tylko tych osób, które korzystają z taryf niezawierających pakietu internetowego. Poza tym, telefony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android - automatycznie łączą się z siecią, aktualizując swoje aplikacje, co skutkuje pobieraniem danych. "Jaka aktualizacja pobiera kilkaset MB danych?" - pytają w odpowiedzi użytkownicy.

Wiele osób twierdzi, że użytkownicy nie mają najmniejszych szans w ewentualnym procesie z Playem. Jak będzie, przekonamy się już niebawem.