Play w opałach, szykuje się pozew zbiorowy

Niektórzy abonenci sieci Play są niezadowoleni z horrendalnie wysokich rachunków. Wszystko to przez telefony, które automatycznie pobierają dane z Internetu. Klienci operatora, zamierzają wytoczyć mu proces w trybie zbiorowym.

O całej sprawie informuje serwis WirtualneMedia.pl. Powstała specjalna strona, grupująca niezadowolonych użytkowników, w serwisie społecznościowym Facebook, pod nazwą Play-Oszukani. Celem jest "walka przeciwko nieuczciwym praktykom operatora sieci Play".

Jakie są główne zarzuty?

Chodzi o absurdalnie wysokie opłaty za zużycie Internetu w telefonach. Abonenci Playa twierdzą, że miało to miejsce w czasie, kiedy telefony w ogóle nie były użytkowane lub co gorsza znajdowały się poza zasięgiem sieci. Niektórym nieprawidłowo naliczono nawet kilka gigabajtów.

Marcin Gruszka, który jest rzecznikiem Play, argumentuję, że sprawa dotyczy tylko tych osób, które korzystają z taryf niezawierających pakietu internetowego. Poza tym, telefony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android - automatycznie łączą się z siecią, aktualizując swoje aplikacje, co skutkuje pobieraniem danych. "Jaka aktualizacja pobiera kilkaset MB danych?" - pytają w odpowiedzi użytkownicy.

Wiele osób twierdzi, że użytkownicy nie mają najmniejszych szans w ewentualnym procesie z Playem. Jak będzie, przekonamy się już niebawem.