Play wprowadza sieć 4G LTE Ultra o prędkości ponad 260 Mbps

Play zapowiedział dzisiaj modernizację swojej sieci. Od teraz klienci tego telekomu będą mogli skorzystać z 4G LTE Ultra, co pozwoli osiągnąć im transfery rzędu 260 Mbps. Operator zapowiedział też nową ofertę internetu mobilnego.

Operator Play rozwija swoją sieć LTE i zapowiedział wprowadzenie 4G LTE Ultra. Dzięki agregacji częstotliwości sieć będzie w sprzyjających warunkach oferować użytkownikom kompatybilnych urządzeń transfery rzędu nawet 262 Mbps. Nie trzeba będzie podpisywać nowej umowy

Oznacza to, że przepustowość sieci zwiększy się trzykrotnie. Dzięki 4G LTE Ultra nie tylko użytkownicy końcowi będą mogli cieszyć się szybszym internetem, ale też sieć będzie pod mniejszym obciążeniem, jeśli w danej lokalizacji będzie chciało się z nią połączyć wielu użytkowników jednocześnie.

W zasięgu sieci 4G LTE Ultra znajdą się na początku mieszkańcy 79 miast powyżej 10 tys. mieszkańców. To 31 proc. mieszkańców naszego kraju. Na stronie operatora pojawiła się też informacja o tym, które modele telefonów oferują wsparcie 4G LTE Ultra w Play.

4G LTE w Play zmienia się w 4G LTE Ultra

4G LTE w Play zmienia się w 4G LTE Ultra

Na liście znalazły się smartfony takich marek jak Samsung, Apple, HTC, LG, Microsoft i Sony oraz routery mobilne Netgear i Alcatela. Część z nich oferuje LTE w Kategorii 9 (prędkość do 262 Mbps), a część w kategorii 6 (do 225 Mbps).

Pojawiły się też nowe oferty. Klienci będą mogli wykupić abonament bez urządzenia na 30 GB za 29,99 zł (w tym 6 miesięcy bez limitu) lub nielimitowany internet za 49,99 zł miesięcznie. Pojawią się też oferty z różnymi modemami.