Play zmienia maksymalne prędkości mobilnego internetu

Play ujednolica warunki świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Chcąc korzystać z najszybszego internetu klienci Play powinni logować terminale we własnej sieci.


Play wprowadza ograniczenia w zakresie transferu danych

Play wprowadził zmiany związane z usługą mobilnego dostępu do internetu w ramach których maksymalna prędkość pobierania została ograniczona do 3 Mb/s, natomiast wysyłania do 1 Mb/s. Dotykają one tych internautów, którzy logują się do sieci roamingowych partnerów firmy – T-Mobile, Orange lub Plusa.

Chodzi o ujednolicenie usług i poprawę komfortu

"Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania." - przekonuje Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Play wprowadza zmiany w mobilnym dostępie do internetu: co z siecią Play?

Zmiany dotyczą jedynie usług krajowego roamingu. To zaś oznacza, że w sieci Play klienci mogą korzystać z maksymalnych prędkości.

"Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play" - podkreśla Marcin Gruszka.

Miejmy nadzieję, że zaoszczędzone na roamingu krajowym pieniądze Play przeznaczy na upgrade swojej sieci zaś jej użytkownicy (których teraz być może będzie więcej) nie odczują negatywnych skutków zwiększonego wolumenu ruchu abonenckiego.