PlayBook z nowymi aktualizacjami, ale ciągle bez e-maila

Firma RIM wprowadza drugi zestaw ulepszeń dla swojego tabletu BlackBerry PlayBook. Zawiera on usprawnienia aplikacji Facebooka, możliwość pobierania aktualizacji oprogramowania prosto z poziomu aplikacji oraz poprawia pewne aspekty działania baterii. Ciągle jednak nie dodano natywnego klienta e-mail.

Gdy PlayBook ukazał się na rynku wskazywano na kilka dużych braków, które posiadał. Niektóre z nich zostały już wyeliminowane. Przykładem jest brak chatu wideo, który wprowadzono w majowej aktualizacji v1.0.3. Nowy zestaw poprawek dotyczy kolejnych problemów tabletu RIM.

Aktualizacja v1.0.5 zostanie przesłana użytkownikom w zbliżających się dniach oraz wprowadzona w nowych modelach wchodzących na rynek. Wśród poprawek jest możliwość zamieszczania filmów wideo i usuwanie wiadomości w aplikacji Facebooka, dostępność aktualizacji oprogramowania i opłat za nie z poziomu aplikacji, ładowanie baterii przy wyłączonym tablecie, dodatkowe siedem języków oraz automatyczne wykrywanie hotspotów Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 04.07.2022]

Wszystkie te zmiany są niewątpliwie potrzebnymi usprawnieniami, ale użytkownicy ciągle czekają na aplikację klienta e-mail. Póki co muszą korzystać z webmaili lub łączyć się ze swoimi smartfonami BlackBerry, z których klientów poczty mogą zdalnie korzystać.