PlayStation 2 bije rekordy sprzedaży

Po co czekać na PS 3? Lepiej kupić tańsze i od dawna dostępne na rynku PS 2. Głupota? Jak widać po rewelacyjnych, listopadowych wynikach sprzedaży PS 2, niezupełnie. Tylko spójrzcie.

Polskie przedstawicielstwo Sony pochwaliło się, że sprzedaż konsoli PS 2 w naszym kraju przekroczyła w ubiegłym miesiącu 18 000 sztuk. Jest to rekord w skali naszego kraju.

"PlayStation 2 wciąż jest najpopularniejszym systemem do gier na świecie i w Polsce", powiedział Marcin Ziobrowski, Business Manager PlayStation w Sony Poland.

"Obecna sprzedaż pokazuje, że PlayStation 2 osiągnęło w naszym kraju pozycję niekwestionowanego lidera i najpopularniejszej marki w kategorii domowej rozrywki. Przewidujemy również, że w najbliższych 2 latach produkt osiągnie szczytowy punkt sprzedaży w swoim cyklu życia w Polsce." - dodał.

Sony Poland spodziewa się rekordowych dostaw PlayStation 2 również w trzecim kwartale roku finansowego 2006/2007 (październik - grudzień). Powinny one osiągnąć 40 000 sztuk.

Równie dobrymi wynikami cieszy się sprzedaż gier przeznaczonych na konsolę - w listopadzie dostawy osiągnęły blisko 40 000 sztuk, a wynik ten i tak nie jest najwyższym w historii.

Według firmy, na wyjątkową sprzedaż gier przeznaczonych na PS2 wpłynęła przede wszystkim popularność "platynowej serii", w której hity takie jak God of War, Tekken 5, czy Gran Turismo 4 kosztują poniżej 50 złotych.

Drugim elementem sukcesu ma być pełna lokalizacja na język polski nowych gier, np. BUZZ! Junior: Zabawa w Dżungli czy EyeToy: Play Sports. Firma zamierza kontynuować politykę lokalizacji i w przyszłym roku wydać jeszcze więcej tytułów w języku polskim.

Warto dodać, że opisywana rekordowa miesięczna sprzedaż dotyczy także PSP (PlayStation Portable) - zarówno w ilości konsol jak i gier.