PlayStation 2 miewa się znakomicie

Dziennikarze serwisu internetowego IGN.com postanowili sprawdzić na ile prawdziwe jest przekonanie przedstawicieli Sony o 10-letnim cyklu życia konsol do gier produkowanych przez tę firmę. Pod lupą znalazła się PlayStation 2.

Okazuje się, że powyższe przekonanie okazało się uzasadnione, przynajmniej w wypadku konsoli PlayStation 2, która zadebiutowała na rynku w 2000 roku. Od tamtej pory sprzedano ponad 140 milionów sztuk. Do dziś na urządzenie jest całkiem spory popyt. Według ostatnich badań firmy NPD Group, w czerwcu bieżącego roku sprzedano 188 tysięcy sztuk PS2. To wynik tylko o 14% gorszy od konsoli Xbox 360 Microsoftu, której w analogicznym czasie sprzedano blisko 220 tysięcy sztuk.

Dziennikarze IGN.com przypuszczają, że nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż część producentów gier na konsole nadal uwzględnia PS2 podczas wydawania nowych tytułów. Dla posiadaczy PlayStation 2 dostępne są nawet tak popularne nowości jak Guitar Hero, czy Maddens.

Z drugiej strony pojawia się wiele słów krytyki pod adresem przedstawicieli firmy Sony, z których wynika, że twierdzenie o 10-letniej żywotności ich konsol jest myśleniem życzeniowym odnoszącym się raczej do PlayStation 3. Idąc tym tokiem rozumowania, PS3 ma jeszcze teoretycznie dużo czasu na walkę o dominację na rynku konsol do gier.