PlayStation 2 nie dla Chin

Okazało się, że konsola Sony PlayStation2 może być użyteczna dla wojska. Toteż władze USA domagają się, by nie trafiła ona na rynek chiński.

Tajwańska gazeta "Digitimes" poinformowała, że rządy USA oraz Japonii domagają się od tajwańskich dystrybutorów konsoli Sony PlayStation2, by nie sprzedawali tego urządzenia na terenie Chin. Powodem takiej decyzji jest chip, będący częścią wbudowanego w konsolę odtwarzacza DVD. Według amerykańskich władz, może on być wykorzystywany do celów wojskowych. Stosunki chińsko-amerykańskie są napięte, dlatego rząd USA nie chce, by wrogiemu państwu dostarczano potencjalny sprzęt wojskowy.

Żądanie czy też raczej apel o wstrzymanie sprzedaży PlayStation2 został skierowany przede wszystkim do tajwańskich dystrybutorów, ponieważ to oni właśnie (mimo że Chiny uważają wyspę za zbuntowaną prowincję) sprzedają do Chin najwięcej tych urządzeń. Notabene okazało się, że konsola cieszy się za Chińskim Murem bardzo dużą popularnością. W kontekście ujawnionej przez "Digitimes" wiadomości należy poważnie zastanowić się, czy zdecydowała o tym atrakcyjność produktu, czy też raczej jego "znaczenie militarne".


Zobacz również