PlayStation 2 w 0,13 mikrona

Sony zmienia technologię produkcji chipsetów konsoli Sony PlayStation 2 - będą one wytwarzane w technologii 0,13 mikrona.

Koncern Sony zmienia technologię produkcji chipsetów konsoli Sony PlayStation 2, które będą wykonywane w technologii 0,13 mikrona. W zeszłym miesiącu inżynierowie firmy Simplex Solutions, projektanci układu graficznego Graphics Syntnesiser instalowanego w konsoli PlayStation 2, przedstawili kolejną wersję procesora wykonanego w technologii 0,18 mikrona. Poprzedni układ wytwarzano w technologii 0,25 mikrona. Dzięki redukcji rozmiarów możliwe było zwiększenie rozmiaru pamięci wideo z 4 do 32 MB.

Najnowsza konstrukcja układu GS i procesora systemowego ma być produkowana w technologii 0,13 mikrona, co pozwoli na zmniejszenie rozmiarów układu i zwiększenie prędkości zegara systemowego. Wprowadzanie kolejnych udoskonaleń i modyfikacji PlayStation 2 jest odpowiedzią Sony na konkurencję w postaci konsoli Microsoft Xbox, której premierę zapowiedziano na 1 kwietnia br. Xbox, wyposażony w procesor o prędkości 733 MHz, będzie stanowić duże zagrożenie dla produktu Sony, którego jednostka obliczeniowa pracuje z częstotliwością jedynie 300 MHz.

Zobacz również:

  • Black Friday w Neonet. Najlepsze promocje i okazje [26.11.2021]
  • Wygraj Oficjalne Przewodniki i kalendarz FORTNITE [KONKURS]
  • Apple szykuje konsole do gier. Czy to konkurent dla PS5 i Xbox Series X?