PlayStation 3 ciągle wielką niewiadomą

W trakcie odbywających się na Tajwanie targów Taipei Game Show dyrektor zarządzający Sony Computer Entertainment Asia poinformował dziennikarzy, że koncern nie zdecydował jeszcze kiedy wprowadzi na rynek długo oczekiwaną konsolę PlayStation 3.

Przedstawiciel Sony przyznał jednocześnie, że największym obecnie zmartwieniem koncernu jest kwestia piractwa i fałszerstwa. Podobno firma intensywnie pracuje nad sposobami rozwiązania tego problemu. Dyrektor zarządzający Sony Computer Entertainment Asia, zapowiedział, że firma chce być w 100% gotowa w każdym możliwym aspekcie, jeszcze zanim rozpocznie produkcję i wypuści konsolę na półki sklepowe. Uciął jednocześnie jakiekolwiek spekulacje na temat, kiedy by to mogło nastąpić.

Niektórzy eksperci spodziewają się, że sprzedaż konsoli PlayStation 3 może ruszyć już wiosną. Tym bardziej, że nie ma na co czekać. Wyprodukowana przez koncern Microsoft konsola Xbox 360 miała już swój debiut w Stanach Zjednoczonych pod koniec zeszłego roku, a w marcu ma pojawić się w sklepach na Tajwanie. Firma Nintendo także zapowiedziała, że jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż swojej nowej konsoli nazwanej Revolution. Wszystko wskazuje na to, że wakacje w tym roku będą wyjątkowo gorące.