PlayStation 3 - do premiery sporo czasu, ma prawo się powiesić...

Szefowie Sony prawdopodobnie z wytęsknieniem wyglądają końca roku kalendarzowego, gdy wszystkie ważne premiery znajdą się już za nimi. Na razie jednak firma natyka się na jeden problem po drugim - tym razem chodzi o wieszające się konsole Sony PlayStation 3.

PlayStation 3 ma się znaleźć w sprzedaży za mniej niż dwa miesiące. Tymczasem sprzęt ciągle jeszcze wydaje się być mocno niedopracowany. W trakcie pokazów Tokyo Game Show (patrz też: "Tokyo Game Show 2006 - podsumowanie") konsola ponoć działała nieprawidłowo i dość często musiała być restartowana.

Analitycy, którzy przyglądali się awariom PlayStation 3, sądzą, że problem mogły stanowić wysokie temperatury panujące w hali - tę opinię potwierdzają również inżynierowie Sony wzmiankując przy okazji, że PS3 nie jest jedyną wieszającą się konsolą.

Sceptycy zauważają jednak, iż żadne urządzenie nie powinno zachowywać się aż tak źle na niecałe dwa miesiące przed rynkową premierą; szczególnie, że to właśnie Japończycy mogą stanowić największy rynek dla Sony - konkurencyjny Xbox 360 został w Kraju Kwitnącej Wiśni przyjęty bardzo chłodno (patrz artykuł: "Xbox 360 - w Japonii ledwie przędzie").