PlayStation 3 - nowe, lżejsze, oszczędniejsze

Sony zabrało się za "remont" swojego PlayStation 3. Jeszcze w tym miesiącu do sklepów w Japonii ma trafić odnowiona wersja konsoli. Nowy model PS3 nosi nazwę CECH-3000B.

Odnowione PlayStation 3

Odnowione PlayStation 3

Sony o swoich planach poinformowało na swojej japońskiej stronie internetowej. Firma bierze przykład z Microsoftu i zamiast pracować nad PlayStation 4, woli doskonalić swoją obecną konsolę. PlayStation 3 ma zatem zostać wyposażone w dysk twardy o pojemności 320 GB.

To nie wszystko. Konsola ma ważyć 2,6 kg, to o 400 gram mniej aniżeli starsza wersja PS3. Odnowiony sprzęt Sony ma także pobierać mniej mocy. Cech-3000B zmniejszy pobór prądu do 200 W (dotychczas było to 230 W). Sony liczy, że tymi zabiegami zwiększy sprzedaż Playstation 3.

Konsola ma kosztować 34,980 jenów (ok. 1200 zł) czyli dokładnie tyle co obecna wersja PlayStation 3.

Odnowione PS3 pojawi się w dwóch wersjach. Pierwsza, opisana powyżej, zawiera dysk 320 GB. Ponadto Sony zaoferuje także opcję kupienia konsoli wraz z grą Tales of Xillia. Jednak w tym przypadku, PlayStation 3 wyposażona jest jedynie w dysk 160 GB. Premiera wersji zawierającej ToX zaplanowana jest na 8 września. Nie wiadomo kiedy "wyremontowana" konsola trafi do Europy.

Czy waszym zdaniem Sony dobrze postępuje inwestując w obecną konsolę zamiast przyspieszyć pracę nad PlayStation 4?