PlayStation 4: Błąd konsoli może uszkodzić save'y z gier

PlayStation 4 zadebiutowało jeszcze w zeszłym roku, ale w przypadku tej konsoli Sony nadal boryka się z problemami wieku dziecięcego. Ostatnio wykryty przez graczy błąd CE-34878-0 jest bardzo poważny. Jego wystąpienie doprowadza do uszkodzenia plików ze stanem zapisu gry. Gracze mogą więc stracić wszystkie swoje postępy w grach, a jak na razie nie ma jak się przed tym bugiem zabezpieczyć.

Nowa konsola Sony trafiła do sprzedaży dwa miesiące temu, a japoński gigant do ostatniej chwili ścigał się z Microsoftem, który równocześnie przygotowywał się do premiery Xboksa One. Efektem tej walki o klientów są liczne niedoróbki w oprogramowaniu obu konsol. Sony i Microsoft dopiero teraz łatają błędy, a z dnia na dzień odkrywane są nowe luki i dziury w oprogramowaniu. W przypadku PlayStation 4 ostatnio wykryty błąd “Error CE-34878-0” okazał się bardzo poważny.

Na forach wsparcia dla użytkowników PlayStation 4 pojawiły się zgłoszenia od osób dotkniętych tym błędem. Jego wystąpienie oznacza, że plik zapisu gry został uszkodzony, a tym samym gracz nie ma innego wyboru, jak zapomnieć od spędzonych do tej pory godzinach przy danym tytule i rozpocząć rozgrywkę od nowa. Z pewnością jest to przyczyną frustracji i żalu graczy do producenta.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [19.10.2021]
PlayStation 4: Błąd konsoli może uszkodzić save'y z gier

Spraw jest poważna, a jak na razie nie widać jeszcze żadnej prawidłowości w występowaniu błędu, a Sony dopiero bada sprawę. Nie sposób też wskazać, co jest jego bezpośrednią przyczyną. Wiadomo tylko, że dotyka on osób grających w takie tytuły jak Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4, NBA 2K14 oraz Assassin's Creed 4: Black Flag, ale lista może być znacznie dłuższa.

źródło: slashgear.com