PlayStation 4: Jack Tretton ma nadzieję, że konsola będzie kosztowała mniej niż 599 USD

Po konferencji prezentującej możliwości PlayStation 4, Jack Tretton, szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment udzielił wywiadu, w którym odpowiedział na szereg pytań. Jedno dotyczyło ceny konsoli.

Po prezentacji konsoli PlayStation 4 Jack Tretton, szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment odpowiedział dziennikarzowi z serwisu AllThingsD na kilka pytań. Poniżej prezentuję dwa z nich.

PlayStation 4 - cena

N pytanie, czy cena konsoli PlayStation 4 będzie na podobnym poziomie, jak PlayStation 3 (599 USD), Tretton niestety wykręcił się od konkretnej odpowiedzi. Powiedział, że ma nadzieję, iż tak nie będzie i zapowiedział, że celem jego firmy jest "wydanie konsoli w cenie bardzo przyjaznej dla konsumentów". Podobno żadne decyzje nie zostały jednak jeszcze podjęte w tej sprawie.

PlayStation 4 - jak wygląda?

Jak pamiętamy, ku zaskoczeniu obserwujących konferencję firma Sony nie przedstawiła chociażby zdjęcia nowej konsoli. Dlaczego tak się stało? Tretton ponownie nieco kręcił stwierdzając, że "większość ludzi trzyma konsolę w szafce, lub gdzieś na półce i nie patrzy na nią tylko na ekran". I właśnie ten ekran Sony chciało pokazać.

W końcu przyznał jednak, że PlayStation 4 jest jeszcze w fazie rozwoju, co oznacza, że jej finalna wersja być może będzie miała nieco inną specyfikację niż zaprezentowana.

DualShock 3, Sieć, 4K

Na koniec warto przypomnieć także kluczowe informacje, którymi podczas wcześniej udzielonego wywiadu podzielił się Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios:

- kontroler DualShock 3 nie będzie mógł współpracować z PlayStation 4

- PlayStation 4 nie będzie wymagała stałego podłączenia do Internetu

- filmy będą odtwarzane w rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli (warto pamiętać, że nowy trend na ostatnich targach CES dotyczył telewizorów 4K); niestety nie dotyczy to gier


Zobacz również