PlayStation 4 - aktualizacja 7.0 zadebiutuje już w tym tygodniu

Sony poinformowało, że aktualizacja systemu PlayStation 4 w wersji 7.0 zadebiutuje już w tym tygodniu. Zmian doczeka się m.in. funkcja Remote Play.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis, który ujawnił nam przybliżoną datę debiutu aktualizacji 7.0 oraz listę nowości, które ona wprowadzi.

Japoński producent postanowił usprawnić działanie funkcji "Impreza", która pozwala graczom łączyć się w drużyny i prowadzić czaty głosowe. Aktualizacja 7.0 zwiększy liczbę graczy, która może dołączyć do imprezy do 16 osób (wcześniej 8), poprawi połączenia z siecią oraz zwiększy jakość audio.

Druga nowość dotyczy funkcji Remote Play. Dla przypomnienia, „Remote Play” to funkcja zdalnego grania, która wykorzystuje technologię strumieniowania obrazu, czyli umożliwia bezprzewodowo przesyłanie obrazu z konsoli PlayStation 4 na inne urządzenia. Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mieli do tej pory problem, bowiem chcąc korzystać z usługi musieli posiadać urządzenie mobilne marki Sony. Aktualizacja 7.0 zdejmie te ograniczenia i od tej pory każdy posiadacz smartfonu z systemem Google'a (wymagany Android w wersji 5.0 lub wyższej) będzie mógł korzystać z funkcji Remote Play.

Dodatkowo zapowiedziano, że gracze będą mogli używać kontrolerów bezprzewodowych DualShock 4 przez Bluetooth do zdalnego grania na Androidzie, iPhonie, iPadzie oraz komputerach Mac. Jednak, aby korzystać z tej funkcji, wymagane jest posiadanie urządzenia mobilnego z systemem Android 10, iOS 13, iPadOS 13 lub macOS Catalina. Aktualizacja systemowa 7.0 zadebiutuje na PlayStation 4 jeszcze w tym tygodniu.