PlayStation 4 bez blokady regionalnej i z wymiennym HDD. PS4 Eye trzeba dokupić osobno

Wiemy już, jak wygląda konsola PlayStation 4. Co chwilę pojawiają się też kojne bardzo interesujące informacje na jej temat. Zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu.

Przez kilka miesięcy firma Sony trzymała graczy w niepewności ukrywając wygląd konsoli PlayStation 4. Kilkanaście godzin temu podczas konferencji towarzyszącej targom E3 2013 naprawiła jednak to "niedopatrzenie" i przedstawiła światu swój najnowszy gadżet (patrz zdjęcie). Dodatkowo podzieliła się kilkoma bardzo istotnymi informacjami (niektórymi nieco później, np. za pośrednictwem Twittera), które prezentuję poniżej:

- PlayStation będzie kosztowała w Europie 399 euro

- trafi do sprzedaży przed świętami (w Polsce również)

- nie ma blokady regionalnej

- pozwala użytkownikowi na wymianę dysku twardego

- nie wymaga logowania się do Internetu

- wymaga subskrypcji PlayStation Plus, aby grać online (w zamian co miesiąc użytkownik otrzymuje dwie darmowe gry)

- pozwala na bezproblemową wymianę, czy sprzedaż używanych gier

- nie zawiera w zestawie kontrolera PlayStation Eye, za który trzeba zapłacić dodatkowo 49 euro

- dodatkowy kontroler DualShock 4 kosztuje 59 euro

Warto zauważyć, że o ile PlayStation 4 kosztuje o 100 euro mniej od Xbox One, o tyle nie posiada w zestawie kontrolera Eye. Dodając jednak 49 euro do 399 euro i tak otrzymujemy kwotę znacząco niższą od 499 euro (tyle kosztuje Xbox One z Kinectem).

________________

Biorąc pod uwagę pomysł na sposób działania platform PlayStation 4 i Xbox One zdecydowanie zwycięża według mnie firma Sony, której gadżet jest znacznie bardziej przyjazny dla graczy. Dodatkowo Microsoft znowu pokazał gdzie ma polskich konsumentów i nie umieścił Polski na liście krajów, do których w pierwszej kolejności (w listopadzie) trafi nowy Xbox. No ale cóż, Japonia też się na niej nie znalazła:)