PlayStation 4 może kosztować 399 USD

Zgodnie z doniesieniami japońskiego dziennika Asahi Shimbun, konsola PlayStation 4 będzie kosztowała 40 000 jenów, czyli znacznie mniej niż PlayStation 3.

Wedle informacji podanych przez japoński dziennik Asahi Shimbun, oczekiwana z niecierpliwością przez miliony graczy konsola PlayStation 4 kosztować ma na rynku japońskim 40 000 jenów, co po przeliczeniu wg obecnego kursu walut daje nam 432 USD. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że firma Sony przywiązana jest do końcówek "99", konsolę można będzie najprawdopodobniej kupić na rynku amerykańskim za 399 USD. To dobra informacja, gdyż suma ta jest aż o 100 USD niższa od tej, jaką należało zapłacić w dniu premiery za PlayStation 3.

Sprzedaż używanych gier kluczem do sukcesu

Warto przypomnieć, że w tym roku powinniśmy być również świadkami premiery nowej konsoli Microsoftu, która wedle ostatnich doniesień wymagać ma stałego połączenia z Internetem oraz wprowadzać bardzo przykre dla użytkowników ograniczenie mające na celu znaczne ograniczenie handlem używanymi grami (oczywiście niemożliwe byłoby również ich pożyczanie).

Powstaje więc pytanie, czy firma Sony również zdecydowałaby się na takie rozwiązanie (wcześniej pojawiały się spekulacje, że jest to możliwe). Jeżeli nie, miałaby realną szansę na odniesienie spektakularnego zwycięstwa nad swoim głównym konkurentem.

Kiedy premiera?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PlayStation 4 poznamy już 20 lutego, na kiedy to firma Sony zaplanowała tajemniczą prezentację:


Zobacz również