PlayStation 4 otrzyma dużą aktualizację - Yukimura

Posiadacze konsol Sony PlayStation 4 otrzymają aktualizację, które doda sporo nowych funkcji i rozwiązań, mających na celu zwiększenie przyjemności z obcowania z produktem Sony.

Aktualizacja ta nosi numer 2.50, zwana jest także "Yukimura". Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość przerwania zabawy i powrotu do niej w dowolnym momencie. W tym celu wystarczy tylko wcisnąć przycisk PS. Do tego pojawia się funkcja backupu zapisanych stanów gier i ustawień PlayStation 4 na pamięć zewnętrzną, podpinaną za pomocą USB. Funkcja ta obsługuje także zrzuty ekranu oraz nagrania wideo. Nie obyło się też bez wprowadzenia kolejnych ułatwień dotyczących kontaktów i społeczności - Facebook Friend Finder pozwoli dodawać znajomych z listy na Facebooku, wprowadzono możliwość jednoczesnego wysłania próśb Friend i Real Name.

PlayStation 4 otrzyma dużą aktualizację - Yukimura

Logo PlayStation (foto: oficjalna strona)

Aktualizacja PlayStation 4 przyniesie także szybsze tworzenie grupy (Party) oraz opcję dodawania przyjaciół bezpośrednio ze strumienia nowości. Pojawią się również kolejne metody organizacji Osiągnięć i dzielenia nimi - na przykład za pomocą Facebooka czy Twittera. Ważne nowości to wprowadzenie rozwiązania text-to-speech dla interfejsu, możliwość przybliżania wyświetlanych obrazów i wysyłania klipów wideo na portal Dailymotion. Nadto zaimplementowane zostaną automatyczne aktualizacje konsoli.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na PlayStation - gry, konsole, akcesoria