PlayStation 4 pojawi się dopiero w 2016 roku?

Sony ma w planach wydanie konsoli PlayStation 4 dopiero za kilka lat. Konsola obecnej generacji czyli PlayStation 3 ma być flagowym modelem rozrywki japońskiego koncernu rzez następne 5 lat.

Sony PS3

Jak twierdzi Masaru Kato (wiceszef Sony) rozpoczęły się już prace koncepcyjne dotyczące nowej platformy. Nowa konsola Sony w tej chwili nie ma jeszcze ustalonej ani oficjalnej nazwy ani daty premiery, ale jedno jest pewne - jak zapewnia Kato - nie będzie tak wielką inwestycją jak konsola PlayStation 3, która przez lata była niedochodowym interesem dla Sony.

Konkurencja ma w planie nowe konsole

Konkurencja Sony też ma swoje plany. Nintendo zamierza wypuścić następcę Wii już w 2012 roku. Pojawiły się też plotki o nowej konsoli Xbox, nad którą podobno pracuje Microsoft.

1 dekada - 1 konsola

Japoński koncern Sony chce, by jego konsole były obecne na rynku przez 10 lat. PlayStation 3 zadebiutowała w listopadzie 2006 roku, a więc według tej reguły nowa konsola Sony powinna pojawić się dopiero w 2016 roku.

Sony jest na minusie i musi zarabiać

To było do przewidzenia - Sony wreszcie może liczyć zyski z PlayStation 3, więc tak łatwo nie odpuści “dojnej krowy", jaką jest flagowa konsola tego koncernu. Przez najbliższe lata zamierza zbierać bezpieczne zyski z obecnej platformy. Obecnie to priorytet dla Japończyków, gdyż koncern Sony znów jest na minusie i ma 3 miliardy USD straty. Sony musi zacząć zarabiać.