PlayStation 4 sprzedaje się wyśmienicie. Lepiej niż zakładała firma Sony

Firma Sony sprzedała już ponad 40 milionów egzemplarzy konsol PlayStation 4.

Firma Sony przedstawiła wyniki finansowe za rok fiskalny 2015 zakończony 31 marca 2016 roku. Jeżeli chodzi o biznes konsolowy, na którym skupimy się w tym tekście, okazało się, że wręcz zmiażdżyła konkurencję. Dowiadujemy się bowiem, że w ocenianym okresie japoński producent wysłał do sklepów 17,7 miliona egzemplarzy PlayStation 4, co jest znacząco lepszym wynikiem od tego, który udało mu się osiągnąć w roku fiskalnym 2014 (14,8 miliona egzemplarzy). Łącznie dział "Gier i usług sieciowych” wypracował dla Sony 819 mln dolarów zysków.

Ile Sony sprzedało konsol PlayStation 4?

Podsumowując ogólną sprzedaż firma Sony chwali się, że od dnia premiery do 31 marca 2016 roku konsola PlayStation 4 sprzedała się w liczbie 40 milionów egzemplarzy. O takim wyniku Microsoft może tylko pomarzyć. Niestety nie możemy tego poprzeć oficjalnymi danymi, lecz wydaje się, że można w tym zakresie wierzyć dwóm poniższym źródłom:

- wg serwisu VGChartz Microsoft w lutym 2016 roku przekroczył barierę 20 mln sprzedanych egzemplarzy Xboksa One

- pod koniec stycznia 2016 roku Electronic Arts podało, że Microsoft sprzedał 19 milionów konsol Xbox One

PlayStation 4 Neo

Na koniec warto dodać, że rynek oczekuje obecnie premiery odświeżonej wersji PlayStation 4, która będzie nosiła oznaczenie Neo. Niestety we wspomnianym raporcie finansowym nie wspomniano o niej ani słowem.