PlayStation 4 trafiło do 6 milionów odbiorców. Nowy rekord Sony

Sony odniosło kolejny sukces. Konsola nowej generacji PlayStation 4 trafiła już do ponad 6 milionów graczy na całym świecie. Z pewnością zasługę w tym wyniku ma wprowadzenie urządzenia do sprzedaży na rodzimym dla producenta, japońskim rynku, ale Sony radzi sobie świetnie też na innych rynkach.

PlayStation 4 to jedna z konsol nowej generacji. Sprzęt trafił na sklepowe półki w listopadzie ubiegłego roku razem z konsolą Xbox One od Microsoftu. Od tego czasu co kilka tygodni Sony raportuje wyniki sprzedażowe. Jak donosi Reuters, japoński producent może pochwalić się kolejnym sukcesem. Nowe PS4 w ciągu blisko czterech miesięcy, czyli od dnia premiery do 2 marca 2014 roku, trafiło do rąk ponad sześciu milionów graczy.

Sony tym samym zrealizowało z nawiązką swój plan. Japoński producent zakładał, że do końca marca sprzeda 5 milionów egzemplarzy. Na miesiąc wcześniej udało się przebić ten wynik o milion egzemplarzy. Z pewnością pomogło tutaj nieco wprowadzenie konsoli PS4 do sprzedaży w samej Japonii. PlayStation 4 w Kraju Kwitnącej Wiśni znalazło od 22 lutego 370 tysięcy nabywców.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [19.10.2021]
PlayStation 4 trafiło do 6 milionów odbiorców. Nowy rekord Sony

Microsoft ze swoim Xbox One niestety nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami jak Sony. Co prawda firma z Redmond nie opublikowała jeszcze informacji dotyczących wyników sprzedaży, ale z poprzednich szacunków NPD wiemy, że do 23 stycznia tego roku do klientów trafiło 3,9 miliona konsol Xbox One. Japońskie Sony z kolei dostarczyło 4,2 miliona egzemplarzy PS4 w 2013 roku. Biorąc pod uwagę to, że nadal klienci w USA częściej wybierają PlayStation 4 niż Xboksa One, nie ma raczej szans na to, żeby w najbliższym czasie Microsoft przegonił Sony pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy.