PlayStation 4 wyposażysz w oficjalny pilot

Użytkownicy PlayStation 4 będą mogli wkrótce kupić oficjalny uniwersalny pilot Bluetooth.

PlayStation 4 nie posiada czujnika podczerwieni. Firma Sony zamierza jednak wkrótce wprowadzić na rynek oficjalny pilot, który będzie komunikował się z konsolą za pomocą technologii Bluetooth.

Universal Media Remote for PlayStation 4

Universal Media Remote for PlayStation 4

Urządzenie nazywa się Universal Media Remote for PlayStation 4. Na uwagę zasługuje pierwsze słowo, czyli "uniwersalny". Oznacza bowiem, że poza kontrolą konsoli pozwala również na sterowanie (maksymalnie) trzema innymi urządzeniami (TV, dekoder STB, sprzęt audio) za pomocą podczerwieni (IR).

Oficjalny pilot oferuje przyciski PS, jak również kilka innych odpowiadających za wywołanie odpowiedniej funkcji (np. przycisk Share pozwala na podzielenie się zrzutem ekranu w mediach społecznościowych). Współpracuje z następującymi aplikacjami: Blu-ray Disc Player, Crunchyroll, FUNimation, HBO GO, Media Player, NBA GAME TIME, Netflix, NFL Sunday Ticket, PlayStation Video, PlayStation Vue, Twitch, YouTube.

Universal Media Remote for PlayStation 4 został wyceniony na USD. Pod koniec października trafi na rynek Stanów Zjednoczonych. Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się w Europie.