PlayStation 4 z najlepszą listą tytułów startowych i grafiką jak w Avatarze

PlayStation 4 oferuje najlepszą listę tytułów startowych w historii Sony i zapewnia grafikę jak w filmie Avatar - przekonuje John Koller, wiceprezes japońskiej firmy ds. marketingu.

Już wkrótce, 29 listopada, do Europy trafi najnowsza konsola Sony, czyli PlayStation 4 (kilka dni temu trafiła do Ameryki Północnej). John Koller, wiceprezes firmy ds. marketingu w udzielonym niedawno wywiadzie serwisowi GamesBeat przekonuje, że towarzyszy jej najlepsza lista tytułów startowych w historii Sony, która miała kluczowy wpływ na tak duże zainteresowanie konsolą w przedsprzedaży.

Czy faktycznie jest? Czy gracze są zachwyceni? Nie do końca...

O ile bowiem faktycznie PlayStation 4 cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy z Ameryki Północnej, którzy w ciągu pierwszych 24 godzin po premierze rynkowej kupili ponad milion jej egzemplarzy, o tyle raczej nie podzielają oni zachwytu nad wspomnianą listą startową. Co więcej, podobną opinię mają również redaktorzy zachodnich serwisów, którzy ocenili poniżej oczekiwań Sony i deweloperów ekskluzywne produkcje takie jak Killzone: Shadow Fall, Knack i Resogun.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]
  • GTA The Trilogy Definitive Edition - cena, premiera, wymagania. Rockstar ujawnia nowe informacje

Niesamowita grafika jak w filmie Avatar

W tym samym wywiadzie Koller zwrócił również uwagę na kolejny kluczowy jego zdaniem element, czyli grafikę. Zapewnił, że gry na PlayStation będą oferowały w tym zakresie jakość "idącą w parze z tym, co możemy zobaczyć w filmie Avatar, w którym jest ona tak wciągająca i angażująca".

Przy tej okazji warto przypomnieć, że PlayStation 4 pod względem możliwości graficznych faktycznie wydaje się pokonywać konkurencyjnego Xbox One. Kilka ogromnie oczekiwanych przez graczy gier w przypadku konsoli Sony będzie bowiem wyświetlana w znacznie wyższej rozdzielczości natywnej:

- Battlefield 4: 900p na PlayStation 4 i 720p na Xbox One

- Call of Duty: Ghosts: 1080p na PlayStation 4 i 720p na Xbox One

Biznesowe plany Sony

Sony zamierza sprzedać do końca marca przyszłego roku 5 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4.