PlayStation 4: zobacz co wnosi aktualizacja 4.0.0 Shingen

Aktualizacja 4.00 Shingen dla konsoli PlayStation 4 wniesie kilka zmian. Zobacz, czego po nich oczekiwać.

Wkrótce (tj. być może nawet dzisiaj, 16.08) powinny rozpocząć się beta testy przeznaczonej dla konsoli PlayStation 4 aktualizacji 4.0.0 noszącej kodowe oznaczenie „Shingen”. Amerykański oddział japońskiej firmy podzielił się kilkoma informacjami na temat zmian, jakie ona ze sobą wniesie.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): odświeżony UI

Najbardziej widoczne zmiany obejmą interfejs użytkownika. Użytkownicy konsoli otrzymają do dyspozycji nowe tła, przeprojektowane ikony oraz powiadomienia.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): Quick Menu

Włączane z poziomu pada DualShock 4 Quick Menu doczekało się zmian mających pozytywnie wpłynąć na szybkość jego działania oraz wygodę obsługi. Najważniejsza polega na tym, że menu zajmuje tylko część ekranu, co oznacza, że aby z niego skorzystać nie trzeba wychodzić z rozrywki. Dodatkowo oferuje ono kilka nowych przydatnych funkcji i jest konfigurowalne.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): Share Menu

Share Menu (dostępne po wciśnięciu przycisku Share na DualShock 4) również obejmie część ekranu. Dodatkowo nagrania wideo wrzucane na Twittera będą mogły mieć 140 sekund, a nie jak to miejsce obecnie zaledwie 10 sekund.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): foldery, biblioteka

Aktualizacja umożliwia tworzenie własnych folderów. W Bibliotece pojawiła się zakładka z wszystkimi treściami. Zakładki Gry i Aplikacje zawierały będą treści aktualnie zainstalowane.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): tryb offline

Nowa opcja "tryb offline" pozwoli na przeglądanie Trofeów w przypadku, gdy konsola nie może nawiązać połączenia z internetem. Możliwe będzie też podejrzenie ukrytych osiągnięć.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): profil użytkownika

Profil użytkownika pozwoli na porównanie osiągnięć z innym graczem. Możliwe będzie także zmienienie tła.

PlayStation 4 (z łatką 4.0.0): czeka nas więcej funkcji

"Aktualizacja ma jeszcze więcej funkcji, lecz nie zostały one udostępnione w wersji beta. Trzymajcie więc rękę na pulsie i sprawdzajcie na bieżąco dodatkowe informacje na temat tego, czego można się po niej spodziewać. W najbliższy6ch tygodniach podamy więcje informacji na temat aktualizacji 4.00 włącznie z planowaną datą jej premiery." - zapowiada Sony.