PlayStation 4: zobacz zdjęcia nowego pada z panelem dotykowym

Z pojawiających się do tej pory spekulacji na temat konsoli PlayStation 4 wynikało m.in., że będzie ona dysponowała przeprojektowanym kontrolerem. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcie mające przedstawiać to urządzenie.

Obecny rok będzie bardzo ekscytujący dla graczy. Najprawdopodobniej bowiem zarówno Microsoft, jak i Sony wprowadzą na rynek nowe wersje swoich konsol: Xbox'a 720 i PlayStation 4.

Drugie z tych urządzeń być może poznamy już za kilka dni, dokładnie 20 lutego, na kiedy to japońska firma zapowiedziała tajemniczą prezentację związaną z platformą PlayStation.

Z pojawiających się do tej pory spekulacji na temat konsoli PlayStation 4 wynikało m.in., że wraz z jej premierą poznamy także przeprojektowany kontroler. Co interesujące, w serwisie Destructoid pojawiło się zdjęcie mające przedstawiać wczesny prototyp tego urządzenia (jego autentyczność potwierdziło wiele źródeł):

Kontroler PlayStation  4

Kontroler PlayStation 4

Jak widać, pad ten przypomina obecnie sprzedawany pad DualShock 3. Posiada jednak także kilka nowych rozwiązań:

- nowe gałki analogowe

- znajdując się pomiędzy gałkami gniazdo przypominające wejście mikrofonowe

- umieszczony na środku panel dotykowy

- tajemniczy podświetlany na niebiesko panel

Nieco później na forum GameTrailers pojawiło się kolejne zdjęcie przedstawiające ten sam pad. Dzięki niemu lepiej widoczne jest wspomniane wejście (przyjmijmy) słuchawkowe:

Kontroler PlayStation  4

Kontroler PlayStation 4

Na koniec warto zauważyć, że widoczny na pierwszym zdjęciu kontroler prawdopodobnie podłączony jest wersji deweloperskiej PS4.