PlayStation 4K: AMD chyba potwierdziło niechcący istnienie konsoli

Firma AMD spodziewa się w 2016 roku dodatkowych zysków z rynku konsol. Czyżbyśmy mogli być już pewni premiery PlayStation 4K?

Firma AMD udostępniła w styczniu 2016 roku zapis konferencji z akcjonariuszami, który dzięki wnikliwości jednego z użytkowników serwisu Reddit odkrył przed nami szalenie interesującą informację.

"W naszym segmencie EESC odnotowaliśmy rekordowe dostawy naszych chipów SoC dla PlayStation 4 i Xbox One (...) Popyt na konsole w 2016 roku powinien być duży, a ponadto jesteśmy na dobrej drodze do generowania dodatkowych przychodów z nowego biznesu w drugiej połowie 2016 roku." - brzmi najistotniejszy z punktu widzenia graczy fragment zapisu sugerujący, że firma AMD spodziewa się zysków ze sprzedaży nowych układów dla tego typu urządzeń. To zaś może oznaczać, że "wyciekające" w ostatnim okresie informacje na temat konsoli Nintendo NX, a przede wszystkim PlayStation 4K (pojawia się też nazwa PlayStation 4.5) są prawdziwe.

Co z Microsoftem?

Jeżeli chodzi o Microsoft kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalną wypowiedź Phila Spencera, szefa działu Xbox, z której wynika, że jego firma nie jest zainteresowana odświeżeniem konsoli Xbox One.