PlayStation 4K: premiera, wydajność, God Of War 4...

PlayStation 4K to prawdopodobnie kolejna konsola Sony będąca odświeżoną wersją PlayStation 4. Właśnie otrzymaliśmy sporo niepotwierdzonych, ale szalenie interesujących informacji na jej temat.

Niedawno pojawiły się doniesienia na temat "odświeżonej" wersji konsoli PlayStation 4 mającej nosić oznaczenie PlayStation 4.5. W serwisie NeoGAF zamieszczony został właśnie wpis potwierdzający jej istnienie. Jego autor (dodajmy, że aby zamieścić wpis musiał on przekonać szefów serwisu, że posiadane przez niego informacje są prawdziwe) używa jednak oznaczenia PlayStation 4K. Podaje też sporo szczegółów na temat nowej konsoli:

1. PlayStation 4K ma oferować dwukrotnie wydajniejszą kartę graficzną

2. PlayStation 4K będzie obsługiwała rozdzielczość 4K

3. PlayStation 4K zapewni odpowiednią wydajność dla gogli PlayStation VR bez potrzeby korzystania z odpowiedniej jednostki przetwarzającej

4. PlayStation 4K zostanie wyposażona w napęd Blu-ray

5. Gry w niższej rozdzielczości będą automatycznie skalowane do wyższej

7. Cena: 400 USD lub maksymalnie 500 USD przy ewentualnej zmianie procesora na wydajniejszy

Dodatkowo dowiadujemy się, że autor wpisu dysponuje listą gier przeznaczonych dla dla PlayStation 4K, wśród których znalazły się takie tytuły jak Deep Down i God Of War 4 (ten ostatni na pewno pozwoli na zaprezentowanie prawdziwej mocy nowej konsoli). Ponadto twierdzi on, że gry dla PS4K będzie można uruchomić na PS4, lecz ze "znacznym poświęceniem wydajności".

Kiedy premiera?

Według wcześniejszych spekulacji na łamach Wall Street Journal nowa wersja konsoli PlayStation 4 miałaby trafić na rynek tuż przed premierą gogli PlayStation VR zaplanowaną na październik. Autor wpisu na NeoGAF twierdzi jednak, że nastąpi to później: w I kwartale 2017 roku.