PlayStation 5 DevKit wraz z kontrolerem na kolejnych zdjęciach

Konsola PlayStation 5 w wersji deweloperskiej ponownie pojawiła się w sieci. Tym razem widać również pada DualShock 5.

Do premiery konsol kolejnej generacji zostało zaledwie kilka miesięcy. Zarówno Sony, jak i Microsoft próbują walczyć z wszelkiego rodzaju wyciekami i zdjęciami, które trafiają do sieci. Od kilku miesięcy wiemy, że PlayStation 5 w wersji deweloperskiej posiada bardzo futurystyczny design. Teraz do internetu trafiły kolejne fotografie, na które załapał się także kontroler DualShock 5.

PlayStation 5 DevKit wraz z kontrolerem na kolejnych zdjęciach

Źródło: sony.com

Zdjęciami podzielił się sprzątacz na swoim koncie na FaceBook'u. Na portalu społecznościowym pojawił się wpis z dołączonymi trzema fotografiami. W opisie widać, ze publikujący nie był w 100 procentach pewny, czy konsola, której zrobił zdjęcie w rzeczywistości jest wersją deweloperską PlayStation 5. Dodatkowo na końcu wpisu pojawiła się prośba o nie udostępnianie postu dalej.

W sieci nic nie ginie i pomimo tego, że z FaceBook'a znikły już zdjęcia to użytkownicy wykonali zrzuty ekranu, dzięki którym możemy zobaczyć, PlayStation 5 DevKit w pełnej krasie oraz kawałek kontrolera DualShock 5.

PlayStation 5 DevKit wraz z kontrolerem na kolejnych zdjęciach

Źródło: gizchina.com

Na zdjęciu widoczna jest charakterystyczna konstrukcja obudowy w kształcie litery V, którą widzimy co jakiś czas w internecie od dobrych kilku miesięcy. Z przodu umieszczono slot na płyty Blu-Ray oraz interfejs USB Typu C. Prawa strona została zagospodarowana na ekran diagnostyczny, który wyświetla informacje o debugowaniu.

PlayStation 5 DevKit wraz z kontrolerem na kolejnych zdjęciach

Źródło: gizchina.com

Finalna wersja konsoli PlayStation 5 pojawi się na półkach sklepowych w czwartym kwartale 2020 roku i wyglądać będzie zupełnie inaczej, niż urządzenie w wersji DevKit.

Sony do budowy kolejnej wersji PlayStation wykorzysta specjalnie zaprojektowany procesor AMD o częstotliwości taktowania na poziomie 3,2 GHz. Ponadto konsola po raz pierwszy w historii sprzedawana będzie z dyskiem SSD na pokładzie. Nie zbraknie obsługi raytracingu oraz kompatybilności wstecznej z PlayStation 4.

Możliwe, ze więcej informacji o konsoli pojawi się na trwających właśnie targach MWC 2020.

Źródło: gizchina.com