PlayStation 5 - być może zobaczymy konsolę już w połowie czerwca

Według najnowszych doniesień, konsola PlayStation 5 może zostać zaprezentowana już w połowie przyszłego miesiąca. Skąd ten wniosek?

Pod koniec kwietnia dziennikarz serwisu GamesBeat, Jeffrey Grubb, ujawnił datę pierwszego publicznego pokazu konsoli PlayStation 5 - 4 czerwca. Teraz z kolei dziennikarz Bloomberg News, Jason Schreier, zapowiedział w podcaście, że pokaz planowany jest na połowę czerwca, a przesunięcie terminu to efekt pandemii Covid-19. Oczywiście samo Sony jak na razie milczy na ten temat i w sumie każda data premiery jest równie prawdopodobna. Jednak warto przypomnieć, że Microsoft już zaprezentował pierwsze produkcje na nadchodzącą konsolę Xbox Series X i niejako "prowadzi" w zdobywaniu zainteresowania graczy.

Logicznym jest, że teraz Sony powinno wykonać swój ruch i zademonstrować, jak będą prezentować się produkcje na PS5. Do tej pory zaprezentowano oficjalnie kontroler DualSense, który jest połączeniem najlepszych cech DualShock 4 z nowymi funkcjami (więcej o tym przeczytasz tutaj), a także zapowiedziało kilka gier. Jednak najważniejszego, czyli samej konsoli, jeszcze nie zobaczyliśmy.

Zobacz również:

Źródło: WCCFTech