PlayStation 5 coraz bliżej. Nowa konsola Sony może zostać pokazana w połowie 2019 roku

Docierają do nas informacje, które mogą potwierdzać, że Japończycy szykują już następcę konsoli PlayStation 4. Firma zrezygnowała z obecności na przyszłorocznej edycji targów E3, a jednocześnie wiemy, że na 2019 rok przypada 25-lecie marki PlayStation. Z pewnością producent przygotuje na tę okazję coś wyjątkowego.

Kontrolery PS4 i Xbox One. Fot. Pixabay

Doniesienia o opuszczeniu przez Sony corocznych targów E3 po raz pierwszy pojawiły się na serwisie Reddit, a niedługo później ich wiarygodność potwierdził oficjalnie sam producent. Co ciekawe, będzie to pierwszy taki przypadek od 24 lat. Konsola PlayStation 5 zostanie pokazana światu przy okazji imprezy hucznej imprezy PlayStation Experience w połowie przyszłego roku.

Twórcy gier dysponują już zestawami deweloperskimi dla PlayStation 5, które opisywane jest jako ‘monstrum’ z ośmiordzeniowym procesorem AMD Ryzen. Szacunkowy koszt urządzenia określany jest na okolice 500 dol. Po oficjalnej prezentacji PS5 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na premierę sklepową. Według niepotwierdzonych do tej pory doniesień sprzęt może wylądować na półkach dopiero w marcu lub listopadzie 2020 roku.

Minie zatem 7 lat od premiery rynkowej poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4. Wśród tytułów startowych wymienia się takie produkcje jak Death Stranding, The Last of Us II oraz Ghost of Tsushima. Warto dodać, że wraz z PS5 zadebiutuje też nowa wersja gogli PlayStation VR - PSVR2. Sprzęt dostanie własną kamerę, a także rękawice i nowe kontrolery PlayStation Move.