PlayStation 5 i PlayStation 4 będą kompatybilne

Nowej konsoli Sony jeszcze na horyzoncie nie widać, ale mamy dobrą wieść dla posiadaczy PS4 - oba urządzenia będą ze sobą kompatybilne.

Sony wysłuchało uwag użytkowników i przygotowało łagodne przejście z PS4 na Playstation 5. Dzięki kompatybilności, gracze na obydwu będą mogli grać wspólnie w te same tytuły, dlatego jeśli masz PS4, a Twój kolega z zespołu będzie mieć PS5, nic się nie zmieni - nadal możecie bawić się w jednej produkcji. Jest to również sposób na to, aby lobby gier multiplayer nie ziały pustkami - PS5 będzie stopniowo zdobywać rynek, a pierwsi nabywcy nie będą grać tylko w swoim gronie, ale otrzymają to, do czego przyzwyczaiła ich poprzednia konsola, czyli serwery pełne chętnych do wspólnej walki.

PlayStation 5 i PlayStation 4 będą kompatybilne

Prawdopodobnie osoby, które nabędą PlayStation 5, nie będą musiały kupować ponownie swoich ulubionych tytułów - ich wersje na PS4 będą w pełni grywalne. Jednak na potwierdzenie tej informacji musimy jeszcze poczekać. Nie dowiemy się tego podczas targów E3, na których Sony się nie pojawi, a dopiero z oficjalnego wydarzenia, jakie zostało zaplanowane przez producenta na jesień tego roku. Jedno jest pewne - nowa konsola ma się pojawić dopiero w 2020 r.

Zobacz również: