PlayStation 5 - interfejs użytkownika poznamy już w tym tygodniu

Choć do premiery PlayStation 5 pozostał niecały miesiąc, to wciąż nie wiemy wszystkiego o konsoli Sony. Największą niewiadomą pozostaje UI (interfejs użytkownika), ale możliwe, że zmieni się to już niebawem.

Sony zdążyło przedstawić nam już większość szczegółów dotyczących PlayStation 5. Poznaliśmy specyfikację i wygląd konsoli, wiemy jakie gry trafią do nas na premierę (i nieco później), dowiedzieliśmy się również jak będzie wyglądać wsteczna kompatybilność. Największą niewiadomą pozostaje obecnie interfejs użytkownika (UI).

Wiadomo, że każda generacja konsol niesie ze sobą zmiany również w oprogramowaniu i UI. Nie inaczej będzie w przypadku PlayStation 5 i Xbox Series X. Microsoft ujawnił nam już jak prezentować się będzie interfejs jego urządzenia. Najwyższa pora, aby i Sony pokazało nam jak prezentować się będzie UI w PS5. Możliwe, że nastąpi to już w tym tygodniu.

W nocy, na portalach społecznościowych Burger King w Ameryce, pojawił się krótki klip przedstawiający maskotkę sieci restauracji otwierającą dużą torbę. Kiedy to robi, torba świeci niebieskim światłem i wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk, przywodzący na myśl uruchamiającą się konsolę Sony. Teaser kończy się datą 15 października, kiedy to możemy się spodziewać ujawnienia kolejnych szczegółów.

Wszystko wskazuje na to, że Sony i sieć Burger King połączyły siły przy promocji PlayStation 5. Czy nasze przypuszczenia odnośnie prezentacji UI się potwierdzą? Cóż, nie będziemy musieli długo czekać, aby się o tym przekonać.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 znacznie większy niż Wiedźmin 3? Zdjęcia skryptu robią wrażenie