PlayStation 5 - konsola trafia do przedsprzedaży we włoszech i jest dostępna w znakomitej cenie

Jeden z włoskich sklepów zamieścił w swojej ofercie konsolę PlayStation 5, jej cena zachęca do kupna.

Nie da się ukryć, że gracze na całym świecie z niecierpliwością wyczekują premier konsol dziewiątej generacji. Choć poznaliśmy już szczegóły specyfikacji zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X, to wciąż nieznana jest ich cena. Zdaniem wielu analityków, to właśnie ona zadecyduje o sukcesie (bądź porażce) danego sprzętu.

Przedstawiciele Sony wielokrotnie podkreślali, że podchodzą bardzo ostrożnie do wyceny swojego najnowszego dzieła. Japoński producent jest świadom tego, że nie może sobie pozwolić na zbyt wysoką cenę, a już na pewno nie na wyższą od sprzętu konkurencji. Możliwe, że więcej konkretów na tema PS5 poznamy już w nadchodzących tygodniach, bowiem spekuluje się, że Sony planuje w maju kilka prezentacji.

Zobacz również:

Na decyzje japońskiego producenta nie chcą czekać Włosi, a konkretnie jeden z tamtejszych sklepów - Gamelife, który uruchomił przedsprzedaż konsoli PlayStation 5. Co najbardziej istotne, sprzęt Sony otrzymał konkretną cenę i datę premiery. PS5 wyceniono na 450 Euro, co przekłada się obecnie na około 2050 złotych, a premiera urządzenia miałaby się odbyć 20 listopada.

Choć pracownicy sklepu podkreślają, że cena może ulec zmianie, to trzeba przyznać, że zarówno ona, jak i data debiutu konsoli prezentują się wyjątkowo wiarygodnie. Sony wciąż utrzymuje, że PlayStation 5 zadebiutuje w tzw. "okresie świątecznym" 2020 roku. Co więcej, wielu analityków już wcześniej sugerowało, że nowa generacja konsol nie przekroczy "magicznej" bariery 500 Euro.

Co wy na to? Kupilibyście PS5 za nieco ponad 2 tysiące już w dniu premiery?

Zobacz również: PlayStation 5 otrzyma technologię blokującą spoilery

źródło: eurogamer