PlayStation 5 nie radzi sobie z obsługą 4K? Konsola Sony z kolejnymi problemami

Napływają do nas nie najlepsze wieści na temat PlayStation 5. Sony ma ponoć ogromne problemy z wycenieniem swojej konsoli, a co gorsze, jej wydajność pozostawia sporo do życzenia.

PS5 4k

PlayStation 5 może mieć problemy z grami w pełnym 4K

Znany i ceniony leakster - Dusk Golem, stwierdził w jednym ze swoich ostatnich wpisów, że PlayStation 5 ma poważne problemy z renderowaniem obrazu w rozdzielczości 4K. Co ciekawe, Xbox Series X nie ma z tym najmniejszych problemów.

Słyszałem od innych twórców, że PS5 boryka się licznymi problemami, zwłaszcza z grami 4K, więc zobaczycie dużo "fałszywego" 4K. Dla niektórych to nie ma znaczenia, ale przygotuj się na to. Xbox Series X nie ma tego samego problemu. - Dusk Golem

To jednak nie wszystkie informacje jakie ma dla nas Dusk Golem. Jego zdaniem, pomimo sporej różnicy w wydajności, PlayStation 5 będzie w dniu premiery konsolą droższą od Xbox Series X.

Co ciekawe, rewelacje leakster pokrywają się z innymi wieściami dotyczącymi PS5, według których Sony ma ogromne problemy z wycenieniem swojej konsoli. Głównym celem producenta pozostaje utrzymanie jej w granicach 500 dolarów/euro, ale wówczas może to oznaczać, że będzie on tracił na każdym sprzedanym egzemplarzu. Według redakcji serwisu Bloomberg, koszt samych tylko materiałów niezbędnych do stworzenia konsoli PS5 to wydatek rzędu 450 dolarów.

Cóż, nam pozostaje mieć nadzieję, że ostatecznie zarówno posiadacze PS5, jak i Xbox Series X będą mogli się cieszyć komfortową rozgrywką w pełnym 4K. Więcej na temat PlayStation 5 i Xbox Series X możecie przeczytać w dedykowanych im artykułach zbiorczych - tutaj i tutaj.

Zobacz również: Sony chcę przejąć Crunchyroll i zostać hegemonem na rynku Anime