PlayStation 5 - ostatnie doniesienia na temat ceny konsoli okazały się fałszywe

Jeśli zasugerowaliście się ostatnimi informacjami na temat ceny konsoli PlayStation 5, to musimy was niestety rozczarować. Okazało się, że są one nieprawdziwe.

PlayStation 5 cena

PlayStation 5 - ostatnie doniesienia na temat ceny konsoli okazały się fałszywe

Cena PlayStation 5 wciąż nie została oficjalnie ujawniona przez Sony, a wszystkie informacje na jej temat to plotki, spekulacje i poszlaki. Na początku tego tygodnia, sieć Carrefour umieściła na swojej stronie kartę produktu z PS5. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podano również cenę urządzenia.

Standardowa edycja PS5 (z napędem Blu-ray) została wyceniona na 499 euro, natomiast cyfrowa (All-Digital) na 399 euro. Warto dodać, że podobne kwoty już niejednokrotnie padały w kontekście ostatecznej ceny konsol dziewiątej generacji od Sony. Wiele serwisów zaczęło więc przekazywać tę informację dalej i przedstawiało ją jako pewnik.

Zobacz również:

Niestety, jeśli przez ostatnie kilka dni byliście pewni ceny PS5, to musimy was rozczarować. Serwis Techradar dotarł bezpośrednio do przedstawicieli Carrefour we Francji, którzy dobitnie stwierdzili, że opublikowane ceny to wynik pomyłki i są one jedynie kwotami poglądowymi i tymczasowymi.

Nasz usługodawca, odpowiedzialny za umieszczanie stron z zamówieniami w przedsprzedaży, przez pomyłkę umieścił wersję roboczą w internecie. Podane ceny to nic innego jak przypuszczenia. Rzeczywista cena PS5, wraz z ceną poszczególnych akcesoriów, nie została jeszcze ujawniona. - rzecznik prasowy Carrefour we Francji

PlayStation 5 - cena, kiedy ją wreszcie poznamy?

Żaden z producentów konsol dziewiątej generacji nie chce wyjść przed szereg, mając świadomość, że konkurent może celowo obniżyć cenę swojego sprzętu. Japoński producent ma ponoć poważne problemy z ustawieniem ceny PS5 na odpowiednim poziomie, to znaczy na takim, który pozwoli na czerpanie zysków ze sprzedaży sprzętu już od dnia jego debiutu. Kiedy więc dokładnie możemy spodziewać się oficjalnego ujawnienia ceny PlayStation 5? Według licznych "przecieków", Sony planuje w sierpniu jeszcze jedno duże wydarzenie związane PS5. Najbardziej prawdopodobne daty to 20 bądź 27 sierpnia.

Zobacz również: GTA 6 przeniesie nas do Vice City z końcówki lat 80-tych?