PlayStation 5 - premiera pod koniec listopada, cena konsoli może nas pozytywnie zaskoczyć

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to cenę konsoli PlayStation 5 poznamy już w tym miesiącu. Co więcej, może nas ona pozytywnie zaskoczyć.

Na temat PlayStation 5 wiemy już niemal wszystko. Poznaliśmy specyfikację urządzenia, jego wygląd, jak również dedykowany mu kontroler - DualSense. Dowiedzieliśmy się również, jakie gry czekają na nas w pierwszych miesiącach życia konsoli. Największą zagadką dotyczącą sprzętu japońskiego producenta, jest jego cena.

Spekulacji i plotek na ten temat było już bez liku. Niektóre z nich sugerowały, że Sony wyceni PS5 na 699 dolarów (~ 2765 zł). Inne z kolei (bazujące na karcie produktu w serwisie Amazon), że kwota ta będzie nieco niższa i wyniesie 599 dolarów (~ 2370 zł). Plotki te podgrzali sami przedstawiciele japońskiego producenta, którzy stwierdzili, że będzie ona adekwatna do możliwości PS5. Biorąc pod uwagę jak mocno zachwala swój sprzęt Sony, to sugestie o wysokiej cenie są jak najbardziej na miejscu.

Warto jednak pamiętać, że tak wysoka cena (najwyższa w historii konsol Sony), mogłaby skutecznie odstraszyć wielu potencjalnych nabywców. Szczególnie w okolicach premiery, kiedy to nie ma na rynku jeszcze zbyt wielu tytułów ekskluzywnych. Sprawę z tego, z całą pewnością, zdają sobie włodarze firmy i coraz więcej wskazuje na to, że PlayStation 5 nie zrujnuje naszych budżetów.

Roberto Serrano - dziennikarz dobrze zorientowany w sprawach Sony (choć nie tylko), poinformował na Twiterze, że już 13 lipca poznamy cenę i datę premiery PlayStation 5. Z informacji, do których dotarł Serrano wynika, że PlayStation 5 z napędem Blu-ray kosztować będzie 499 euro/dol., natomiast cena wersji bez napędu wyniesie 399 euro/dol. Oznacza to, że przy dzisiejszym kursie walut, za droższy wariant PS5 zapłacimy 2230 zł natomiast za tańszy - 1785 zł. Ceny konsoli w polskich sklepach mogą zatem wynosić 2299 zł i 1799 zł.

PlayStation 5 z napędem Blu-Ray i PS5 All-Digital

PlayStation 5 z napędem Blu-ray i PS5 All-Digital (po prawej)

Dziennikarz dodał również, że PlayStation 5 trafi na rynek 27 listopada. Co ciekawe, dzień wcześniej na rynku miałaby się ukazać konsola Microsoftu - Xbox Series X.

Czy powyższe informacje okażą się prawdziwe? Tego nie wiemy, ale na ich potwierdzenie nie będziemy musieli długo czekać. Kupicie PS5 na premierę w cenie jak powyżej?

Zobacz również: Resident Evil 8: Village ukończone w ponad 60%, premiera gry w 2021 niemal pewna