PlayStation 5 sprzedaje się świetnie. Sony bije kolejne rekordy

Sony ogłosiło, że PlayStation 5 sprzedaje się na całym świecie w rekordowym tempie.

fot. Kerde Severin/Pexels

Najnowsza konsola od Sony, PlayStation 5 sprzedaje się na całym świecie w rekordowym tempie. Zgodnie z ogłoszeniem producenta, PS5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii firmy. Nawet niezwykle popularna "czwórka" została wyprzedzona przez model nowej generacji.

PlayStation 5 osiągnęło próg 10 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów 18 lipca. Jest to czas o prawie miesiąc krótszy niż w przypadku PS4, które jak pamiętamy sprzedawało się bardzo dobrze.

Zobacz również:

Zainteresowanie najnowszym systemem Sony jest ogromne. Sprawdź, jak wygląda dostępność PS5 w polskich sklepach.

Jak się okazuje, świetna sprzedaż dotyczy nie tylko konsol. Gra Spider-Man: Miles Morales rozeszła się na całym świecie w nakładzie ponad 6,5 miliona sztuk od premiery w zeszłym roku. Wielkim hitem będzie zapewne także Ratchet & Clank: Rift Apart, który miesiąc po premierze osiągnął prób 1,1 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Jim Ryan, w wywiadzie udzielonym dla serwisu Gameindustry powiedział:

Zaangażowanie na platformie jest najwyższe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, niezależnie od tego, w jaki sposób na to spojrzysz. Czy weźmiemy pod uwagę liczbę osób mierzoną za pomocą wskaźnika, takiego jak MAU [Miesięcznie aktywni użytkownicy], czy o czas, jaki ci ludzie spędzają na graniu w gry. Oba te wskaźniki wykazują bardzo znaczący, dwucyfrowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem po premierze PS4.