PlayStation 5 zobaczymy już w czerwcu? To więcej niż pewne, Sony szykuje się do wielkiej prezentacji

Długo wyczekiwana prezentacja PlayStation 5 nastąpi już w czerwcu, tak przynajmniej wynika ze słów znanego dziennikarza Jasona Schreiera.

Spekulacji i plotek, na temat oficjalniej prezentacji konsoli PlayStation 5, było już całe mnóstwo. Każda kolejna, wywołuje u nas już coraz mniej emocji. Podobnie byłoby w przypadku dzisiejszych rewelacji, gdyby nie fakt, że ich autorem jest doświadczony dziennikarz Jason Schreier, który słynie z dostępu do wielu ciekawych, branżowych informacji.

Zdaniem Schreiera, Sony już od dłuższego czasu szykuje się do ogromnej prezentacji, która odbędzie się już w pierwszej połowie czerwca. Dziennikarz podkreśla, że choć obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie ułatwia Sony pracy, to wszelkie plany związane z premierą PlayStation 5 są na dobrej drodze.

Zobacz również:

  • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o eFootball (PES 2022)
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [02.08.2021]
  • eFootball (PES2022) bez mikrotransakcji na premierę. Konami odpowiada na pytania graczy

Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o czerwcowej dacie prezentacji PS5. W zeszłym tygodniu wspominał o tym dziennikarz serwisu GamesBeat - Jeffrey Grubb, który pokusił się nawet o wskazanie konkretnego dnia, a mianowicie - 4 czerwca.

Wszystko na to wskazuje, że wreszcie dane nam będzie zobaczyć, jak w naszych salonach prezentować się będzie PlayStation 5 i być może, poznamy pierwsze gry na wyłączność, które wykorzystają moc dziewiątej generacji konsoli od Sony. Tej nie powinno brakować, bo jak wynika z ujawnionej już specyfikacji, skok pomiędzy PS4 a PS5 będzie ogromy.

Warto też przypomnieć, że przedstawiciele Sony podkreślają, iż PS5 kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Na razie, największą niespodzianką jest nowy kontroler - DualSense, który dzięki technologi haptycznej może zrewolucjonizować sposób w jaki gramy. Ciekawie zapowiada się również funkcja PS5, która będzie blokować spoilery.

Zobacz również: DualSense do PS5 najlepszym kontrolerem w historii? Techland zakochał się w urządzeniu Sony

źródło: wccftech.com