PlayStation Classic w grudniu. Sony w ślad za Nintendo zapowiada konsolę retro

Ogromny sukces retro konsol Nintendo (NES Classic oraz SNES Classic) spowodował, że na podobny krok zdecydował się jeden z konkurentów. Koncern Sony zapowiedział produkt o nazwie PlayStation Classic, czyli miniaturową konsolę pierwszej generacji z zestawem 20 gier oraz kontrolerami. Urządzenie ma trafić na sklepowe półki pod koniec tego roku.

PlayStation Classic. Fot. Sony

Miniaturowe retro konsole Nintendo okazały się dla japońskiego producenta przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Zarówno NES Classic, jak i SNES Classic znikają z półek sklepowych w błyskawicznym tempie. Trudno się temu dziwić. Przystępna cena oraz solidny pakiet dołączonych do zestawu klasycznych tytułów pozwala odbyć wycieczkę w przeszłość do czasów, kiedy jakość grafiki nie była podstawowym wyznacznikiem jakości gry.

PlayStation Classic w grudniu. Sony w ślad za Nintendo zapowiada konsolę retro

PlayStation Classic. Fot. Sony

Bazując na nostalgii graczy na podobny krok zdecydowało się teraz Sony. Gabaryty PlayStation Classic mają być o 45 proc. mniejsze od pierwowzoru pierwszej słynnej konsoli producenta. Do zestawu zostaną dołączone dwa kontrolery, a w pamięci urządzenia znajdzie się 20 preinstalowanych gier. Wśród nich znajdziemy tak znane klasyki, jak Final Fantasy VII, Jumping Flash, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 oraz Wild Arms.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

PlayStation Classic bez problemu podłączymy do telewizora przez gniazdo HDMI. Na obecnym etapie nie ujawniono dokładniejszej specyfikacji technicznej. Sony podzieliło się jedynie datą premiery rynkowej oraz ceną. Produkt zadebiutuje 3 grudnia i ma kosztować 99 euro. Wspomniany początek ostatniego miesiąca tego roku nie jest przypadkowy. Dokładnie tego dnia w 1994 roku w Japonii odbyła się premiera pierwszej 32-bitowej konsoli PlayStation PSX.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: