PlayStation Network połączone z Sony Entertainment Network

PlayStation Network (PSN) pozwala posiadaczom PS3 na grę multiplayer przez internet oraz kupowanie gier. Teraz usługa ta stanie się częścią większego serwisu rozrywkowego Sony Entertainment Network (wcześniej Qriocity). Przy pierwszym logowaniu użytkownicy będą musieli zaakceptowań nowe warunki korzystania z usługi, a w tym związane z kontrolą rodzicielską. Sama nazwa PSN przestanie być używana.

Sony

W informacji dla użytkowników PSN napisano, że wszystkie dane logowania pozostaną bez zmiany. Kazuo Hirai, który w kwietniu przejmie funkcję prezesa Sony, mówi, że integracja usług jest ważnym elementem strategi firmy. Serwis Sony Entertainment Network (lub jego elementy) są dostępne na różnych rodzajach urządzeń firmy: na smartfonach, tabletach, laptopach, telewizorach i konsolach.

Celem Sony jest stworzenie globalnej platformy rozrywkowej z grami, filmami, muzyką i innymi materiałami, do których można uzyskać dostęp za pomocą jednego konta. Na konsolach PS3 i PS Vita zmiana będzie wprowadzona za pomocą aktualizacji oprogramowania. Połączenie PSN z Sony Entertainment Network na razie nie obejmie konsol PSP.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)

Wprowadzenie różnych materiałów rozrywkowych na konsole Sony to nie jedyne działania firmy zmierzające do zbliżenia jej różnych urządzeń i usług. Niedawno gry początkowo dostępne na konsolach PlayStation zaczęły się pojawiać na kompatybilnych urządzeniach mobilnych takich jak np. Sony Ericsson Xperia Play. Na razie jednak jest ich niewiele.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: